O technice, která se jmenuje decoupage , neboli ubrousková metoda jsem zde již psala. Jediný problém, na který narazí každý, kdo propadne kouzlu zdobení předmětů pomocí obrázků vystřižených z papírových ubrousků, je nutnost světlého podkladu na který budeme lepit. Ale co když mám modrou, zelenou či černou krabici a přeci jen bych si ji chtěla ozdobit? Pak tu mám opět jeden jednoduchý nápad. Místo ubrousku použijte klasický kancelářský papír s nakopírovaným motivem.
Obrázek, který se vám líbí si obkreslete pomocí pauzovacího papíru (použijte lihový fix, aby kresba byla zřetelná). Potom jej v požadovaném počtu a poměru – můžete jej libovolně zvětšovat či zmenšovat - nakopírujte. Předem si ale vyzkoušejte, jestli se černá barva nerozmazává. Najděte kopírku, která má náplň rezistentní na vodu, tudíž se po namočení kopie nerozpije. Potom motivy vystříhejte a lepidlem nalepte. Je nutné použít lepidlo na decoupage, aby po zaschnutí zprůhlednělo. Po zaschnutí vybarvěte motivy akvarelovou technikou (prostě to vybarvěte vodovými popř. anilinovými barvami :-)). Celé dílko zakončete přelakováním.
Zajímavý tip : Pokud chcete v dóze uschovat například pot-pouri, vyřízněte střed slunečnice a zespodu nalepte plastovou mřížku předem nabarvenou na tmavo.

Obrázek slunečnioce si můžete zvětšit na kopírce nebo pomocí čtvercové osnovy.