Učíte svoje děti chodit bez plenek? Na zahrádce je to snadné, když se to náhodou nestihne, tak je přinejhorším pohnojený trávník, ale co se skvrnami od moči, když to občas „nevyjde“ v bytě… zde je několik tipů:
Koženou sedačku otřete hadříkem namočeným v slabém octovém roztoku.
Na koberce použijte buď přímo čistič na koberce s vůní, který napěňte a vetřete pěnu houbou do koberce a poté vysušte savou látkou (nejlépe textilní plenou).
Pokud objevíte již zaschlou skvrnu na koberci, nejdříve místo nastříkejte pomocí rozprašovače roztokem z vody a octa v poměru 5:1, poté opět vysušte pomocí textilní pleny a popřípadě zašlou barvu na tomto místě oživte silně zředěným amoniakem.
Zaschlé skvrny na světlých tkaninách vybělte zředěným peroxidem vodíku (1:6) s pár kapkami amoniaku. Jinou možností je namočit oděv do vody a použít vhodný odstraňovač skvrn.
Barevné prádlo vždy vymáchejte ve studené vodě a pak běžně vyperte. Moč je totiž agresivní k barvám a často po zaschnutí na tkanině vytvoří již těžko odstranitelnou skvrnu.
Nejčastěji však asi budete řešit skvrnu na matraci - zde postupujte následovně: matraci obraťte na bok a podepřete ji, aby se čistící prostředek nevpil. Těsně pod skvrnou podržte ručník. Místo drhněte molitanovou houbou namočenou buď v octovém roztoku nebo použijte čistící prostředek na koberce. Ručník stále držte pod skvrnou, aby vám voda nestékala dolů. Sušení urychlíte fénem na vlasy, který nastavíte na studený vzduch.

Přeji vám co nejméně práce s odstraňováním skvrn a vašim dětičkám co nejrychlejší odloučení od plenek…
Reklama