Před nedávnem vás redaktorka Janka v této rubrice seznámila se slupovacími barvami na sklo (čtěte ZDE), díky kterým se dají jednoduše vyzdobit okna a jiné hladké materiály. Jedná se o barvy, které lze po zaschnutí sejmout a nalepit jinam. Díky této vlastnosti se dají použít i k výrobě nápadité dekorace, jakou jsou drátkové kytičky.
Pro tuto práci potřebujete kromě zmíněných slupovacích barev ještě vázací drátek, který lze zakoupit v prodejnách pro kutily v několika barvách. Nejpřirozenější je zelený, ale zajímavě vypadají i kytičky z mosazného nebo stříbrného drátku.
Drátek si nastříháme na jednotlivé kousky, ze kterých si stočíme jednotlivé lístky budoucí kytičky. Zde si můžeme dovolit pustit z uzdy svou fantazii a protože hotové květy vypadají jako skleněné, není nutné se přesně držet přírody. Takové stříbrno-černé květy naaranžované v černé keramice jsou opravdu velmi zajímavé.
Stočené drátky si položte na fólii a naneste do nich rovnoměrně barvu. Můžete kombinovat i několik barev a pomocí párátka je vzájemně smíchat. Moc hezké je použít slupovací barvu se třpytkami. Pokud vám někde barva přeteče přes drátek ven, neřešte to, po zaschnutí jednoduše přebytečnou barvu ostříháte nůžtičkami. Stejným způsobem si připravte i lístečky, popř. středy kytiček.
Za 24 hodin sejměte jednotlivé lístečky z fólie, odstřihněte přebytečnou barvu a protože barva je plastická a pružná, můžete lístky libovolně ohýbat a kroutit. Příslušný počet kvítků dejte k sobě, vsaďte střed a svažte slabým včelařským drátem, který poté „zamaskujte“ zelenou textilní lepenkou nebo podobným materiálem.
Středy kvítků můžete udělat z mnoha materiálů, to záleží jen na vaší fantazii.

Detailnější vyobrazení pracovního postupu najdete na speciálním fotoalbu, které pro vás založila Janka na této adrese.

Příjemné tvoření přeje