Taky vás rodina proklíná, když z dovolené táhnete obří vak plný krásných oblázků a mušlí? Každý rok si říkáte, že už žádné kameny, kamínky ani mušle nebudete sbírat, ale když se tak procházíte po pláži a pod nohami se vám přímo nabízejí neuvěřitelně krásné hladké oblázky a ulity všech tvarů a barev, tak prostě neodoláte?
Mám tu pro vás pár inspirací, jak využít takto nasbíraný materiál, pro oblázky dokonce nemusíte ani jezdit k moři, kolem řek jich taky najdete spousty…
Pokud vládnete štětcem a trochou té výtvarné fantazie, můžete si oblázky vymalovat, stačí vám k tomu slabý štěteček a obyčejné školní tempery, pro ty náročnější doporučuji akrylové barvy, které mají jasnější barvy a lepší krycí schopnosti, ale v obou případech je dobré hotové dílko zafixovat bezbarvým lakem.
Další možnost je použít kamínky a mušle ve své kráse jako dekoraci pokojových květin. V tom případě budete potřebovat ještě jemnou mramorovou drť, kterou seženete v zahrádkářských prodejnách - prodává se po 5 kg jako výsypka na zahradní chodníčky - na hlínu květináče nejdříve nasypte slabou vrstvu této drti a poté naaranžujte oblázky a mušličky. Je to velmi působivé, mnohem hezčí než hlína se sraženým vodním kamenem…
Další možností je oblázky a mušličkami ozdobit terakotové květináče. V tom případě použijte tavné lepidlo (o jeho použití si můžete přečíst zde) a kamínky a mušle přilepte buď přímo na květináč nebo použijte květináč jako svícen, vložte do něj silnou svíčku a tavným lepidlem nalepte kamínky a mušle kolem dokola horního okraje, tak jak je to vidět na obrázku.
Ale úplně nejjednodušší je kamínky a mušle naaranžovat do zajímavé sklenice a vystavit jako jedinečnou dekoraci…

Máte vlastní nápad na využití kamenů,kamínku a mušlí? Podělte se s ostatními čtenářkami…
Reklama