Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat, přesto se lidé stále častěji stěhují než vypalují své příbytky. A tak patříte-li mezi ty, které to v nejbližších dnech také čeká, mám tu pro vás několik tipů pro snadnější organizaci této velké akce.
Udělejte si seznam věcí, které budete potřebovat ihned po nastěhování a tyto uložte do zvláštní krabice, kterou převezete vlastním autem, nemusíte potom čekat na příjezd stěhováků, abyste si uvařili šálek kávy :-)). Mezi tyto věcí patří prostěradla, peřiny a deky pro všechny členy rodiny, abyste mohli povléct postele jakmile je přivezou, protože stěhování a vybalování věcí velmi vyčerpá a pozdě v noci se budete moci pohodlně uložit k spánku. Dále přibalte čaj, kávu, mléko, cukr, něco k jídlu, skleničky a šálky, talíře, varnou konvici a nějaký příbor. Dále nezapomeňte na toaletní papír, čistící a mycí přípravky, utěrky, koště, mýdlo a žárovky. Ti zručnější z rodiny by měli přidat i základní nářadí na případné malé opravy a zapojení elektrických spotřebičů. Dobré je také přibalit oděvy na druhý den, abyste nemuseli ihned hledat v zabalených věcech.
Při balení je dobré krabice označovat barevnými štítky (kousky barevných izolep) podle toho, do jaké místnosti věci patří. Stejným způsobem poté označte zárubně dveří příslušných místností a systém vysvětlete stěhovákům. Ulehčí vám to vybalování. Dobré je také popsat každou krabici číslem, jednak máte přehled o počtu krabic, ale hlavně si do poznámkového bloku poznamenejte stručně obsah krabic a můžete tak poté vybalovat postupně věci podle důležitosti (to se hodí hlavně v případě, kdy plánujete do nového bytu dodatečně dokoupit nábytek a část věcí prozatím ponechat v krabicích). Uvidíte, že trocha času navíc při balení se mnohonásobně vyplatí.
Dobré je také si předem rozmyslet rozmístění větších a těžších kusů nábytku v novém bytě a nechat je umístit přesně na místo (to však lze využít jen tehdy, nebudete-li ještě pokládat koberce).
Reklama