Říká se, že nic není černobílé, ale co takhle zařídit si černobílou místnost v bytě… Někomu může tato kombinace připadat chladná, ale při citlivém výběru se může stát mnohem „teplejší“ než místnost přeplácaná barvami.
Základem je bílý nábytek, který je velmi oblíben ve skandinávských zemích, kde je na druhé příčce oblíbenosti hned za masivním nábytkem z velmi světlých dřev. Černá barva by měla být zastoupená jako doplňková, protože černý nábytek sám o sobě místnosti ubírá na světle i velikosti, ale hlavně je na něm vidět každé smítko prachu… Proto černou použijte na detaily nebo drobnější kusy nábytku - police, madla, zárubně bílých dveří, kliky apod. Celé zařízení doplňte černobílými fotografiemi či černobílými tisky, které se nejlíp budou vyjímat na sytě pastelově vymalovaných stěnách - a tady se opět potvrzuje, že opravdu nic není černobílé, protože právě kombinace těchto dvou barev nejlépe vynikne v místnosti, jejíž stěny jsou výrazně barevné. Dokonce si můžete dovolit vymalovat každou stěnu jinou barvou (ale pozor čtyři různé barvy mohou na některé návštěvy působit až šokoidně :-))
Tip na doplňky: mnohá kopírovací zařízení nabízejí tisk na tkaninu. Většina z vás to možná již viděla na tričku, ale stejně zajímavě působí, necháte-li si na bavlněnou látku (nejlépe vebu) natisknout černobílou fotografii a poté ušijete originální povlak na polštář. Podobně si můžete vyrobit i prostírání. Buď zvolte stejnou metodu - tedy tisk na textil nebo použijte černobílý obrázek (fotografii) ve velikosti A4 a nechte ji zalaminovat. Také je možné si nechat potisknout bílý hrnek. Mnoho zajímavých doplňků můžete objevit i jinde než v prodejnách s nábytkem - třeba takový dřevěný černobílý terč ozdobí zeď vašeho pokoje stejně efektně jako zarámované staré partitury…
Reklama