Pokud jste minulý týden brouzdali šumavskými hvozdy, mohly vás vaše nohy donést i k hotelu Mír nedaleko Srní a vašim očím se mohl naskytnout zvláštní pohled. Na velké terase před hotelem pod slunečníky se nepily drinky ani nejedli zmrzlinové poháry. U každého stolu několik slečen a paní pilně pracovalo. V rohu terasy na plynovém vařiči bublala barva, do které se postupně nořila trika a hedvábné šály, v jiném místě se pomocí Sava tvořila další kouzelná dílka nebo malovalo na hedvábí. Kolem běhaly děti, poskakovali psi a ochotní tatínkové jezdili s kočárky, aby maminkám dětí umožnili nerušené tvoření. Mezi tím vším dvě lektorky radily a pomáhaly.
Takový dojem si mohl odnést náhodný turista. Pokud by se ještě zeptal, dozvěděl by se, že tu pracují účastnice letního kurzu kreativního tvoření pod vedením Lenky Kohoutové a za asistence mé maličkosti. Díky skvělému počasí jsme téměř nevyužily společenskou místnost v hotelu, která nám byla plně k dispozici pro naše tvoření. A protože jsme byli mimořádně spokojení s ochotou personálu, který se všemožně snažil vyhovět našim někdy i nezvyklým přáním a přitom ceny byly velmi lidové s ohledem na polohu hotelu (polévka za deset korun, nanuky za běžné ceny v obchodech, káva za dvanáct…), napadlo mne, milé čtenářky Ženy-in, že bych na příští rok mohla zorganizovat podobný kreativní týden pro vás…
Vím, že je to velmi předčasné, ale zajímalo by mne, jestli bychom daly dohromady deset, max. patnáct žen, které by s dětmi, popř. i manžely, chtěly strávit aktivní týden uprostřed šumavských lesů, kousek od bublající Vydry. Okolí nabízí možnost jízdy na horských kolech, pěší výlety, houbaření (právě nyní rostou masáci a lišky :-))), součástí hotelu je koupaliště, pingpongové stoly a minigolf. S vedoucí chaty mám domluveno, že pokud bych objednala termín včas, nechá mi letošní ceny - tj. plná penze a ubytování pro dospělého za 430,- Kč a pro děti do 10 let 364,- Kč a polopenze 310,- Kč a pro děti 275,- Kč. Děti do 4 let jsou zdarma (bez nároku na stravu) - z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že dospělé porce byly tak velké, že jsme se v pohodě najedly s Dominikou obě a navíc se dalo přidat a polévky se podávaly v polévkových mísách, takže nebyl problém sníst několik talířů :-). K dispozici bychom měli celé patro, kde je devět pokojů po 2 - 4 lůžkách a dva apartmány (přednostně pro celé rodiny), sprchy a sociálka na slušné úrovni.

Tak co vy na to? Nalákám vás? Dovolíte mi přesvědčit vás, že tvůrčí duch a šikovné ruce má každá z vás, jen některé jste ještě neměly čas a příležitost to v sobě objevit?
Reklama