Všichni tak nějak víme, že nerezové nádobí je pro přípravu pokrmů a pro jeho servírování lepší než třeba hliníkové, ale proč vlastně? Na to jsme se zeptali ve firmě Tescoma, která se už řadu let zabývá výrobou a prodejem snad všeho, co v kuchyni potřebujete. V nabídce této ryze české firmy najdete výrobky od kořenek, příborů, nožů přes misky a termosky až po pekáče, pánve a sady nerezového nádobí. Pro více informací se můžete podívat na internetové stránky www.tescoma.cz Ale zpět k nerezovému nádobí. Zde jsou čtyři odpovědi na otázky, které zákazníci v prodejnách domácích potřeb kladou nejčastěji:

Z jakého materiálu je vyrobeno nerezové nádobí Tescoma?
Jedná se o zdravotně nezávadný materiál - ušlechtilou nerezavějící ocel 18/10 (18 dílů chrómu a 10 dílů niklu) té nejvyšší kvality. Tento materiál je velmi stálý, odolný a chemicky nereaguje s potravinami ani látkami v potravinách obsaženými. Díky tomu je nerezavějící ocel ideálním a dokonale hygienickým prostředím pro uchování a tepelnou úpravu pokrmů. Při vaření v nádobí z nerezavějící oceli se v potravinách ve zvýšené míře zachovávají vitaminy, minerály a ostatní zdraví prospěšné látky.

Jaký má význam sendvičové dno?
Termoakumulační sendvičové dno zaručuje rovnoměrné a plynulé předávání tepla ze sporáku dovnitř hrnce – dno má díky tomu uvnitř hrnce stejnou a stálou teplotu po celé ploše. Vaření je tak snazší – teplota uvnitř hrnce nekolísá a nebezpečí připálení je při správném postupu minimální. Při využití všech termoakumulačních vlastností sendvičového dna lze uspořit značné množství energie – sporák je možné vypínat s předstihem před ukončením vaření, neboť naakumulovaná tepelná energie je po určitou dobu dále předávána dovnitř hrnce. U masivního sendvičového dna (LUXURY TOP) uchová naakumulovaná energie pokrm v hrnci teplý i po velmi dlouhou dobu, takže není třeba jej znovu ohřívat.

Proč je nerezové struhadlo lepší než hliníkové?
Při strouhání na nerezovém struhadle nejsou – na rozdíl od hliníkového struhadla – do potravin zanášeny zdraví škodlivé látky. Nerezavějící ocel je mnohem odolnější než hliník a nereaguje ani při styku s velmi agresivními složkami (vysoká kyselost) některých druhů ovoce nebo zeleniny. Nerezavějící ocel je také několikanásobně tvrdší než hliník, což se příznivě projevuje na životnosti a ostrosti struhadla. Koupit nerezové struhadlo se tedy zcela jistě vyplatí – je to investice nejen ekonomicky výhodná, ale i investice do zdraví. Výhodou struhadel z nerezavějící oceli je také estetický vzhled, vysoký lesk a snadná údržba.

Jak nejlépe čistit a udržovat nerezové misky?
Nerezové misky Tescoma jsou vyrobeny z kvalitního a odolného materiálu, proto je lze čistit všemi běžnými čisticími prostředky nebo mýt v myčce nádobí. K čištění nepoužívejte žádné ostré předměty a agresivní chemické látky. Misky z nerezavějící oceli ihned po umytí do sucha utřete, nenechávejte je oschnout. Tip: Pro zachování dokonalého vzhledu nekrájejte pokrmy v misce, zabraňte styku ostrých předmětů (ostří kuchyňských nožů apod.) s povrchem misky.

Právě teď se můžete zúčastnit soutěže, ve které se hraje o jedenáctidílnou sadu hrnců Tescoma COOK STAR v hodnotě 3 500 korun! ZDE!
Reklama