Ať už doma vaříte na plynu, na elektrických plotýnkách nebo na sklokeramické desce, vždycky potřebujete pořádný hrnec. A to ne jeden – nejlepší je hned celá sada hrnců. Takových, které zachovávají chuť i hodnotu potravin, na jejichž dno se nepřichytává omáčka a také takové, které se dobře myjí. Pokud už vaše staré hrnce doma dosluhují nebo máte před svatbou a chystáte se sepisovat seznam potenciálních svatebních darů, máme pro vás tip od Tescomy.

Nerezové nádobí Tescoma je vyrobeno z ušlechtilé nerezavějící oceli 18/10. Hodnota 18/10 znamená, že nerezavějící ocel obsahuje jako zušlechťující prvky 18 dílů chrómu a 10 dílů niklu. Jedná se o zdravotně nezávadný materiál, který je velmi stálý, odolný a chemicky nereaguje s potravinami ani s látkami obsaženými v potravinách. Příprava jídla v nádobí z nerezavějící oceli má také tu výhodu, že pokrm ztrácí co nejméně ze svého původního obsahu vitamínů a minerálů.

Velký význam má také termoakumulační sendvičové dno. Zaručuje rovnoměrné a plynulé předávání tepla dovnitř hrnce, dno má po celé ploše stále stejnou teplotu. Vaření je tak snazší, teplota uvnitř hrnce nekolísá a nebezpečí připálení pokrmu je při správném postupu minimální. U některých typů nádobí Tescoma (LUXURY TOP), lze využít tzv. „komínkového způsobu vaření“, to znamená, že se hrnce dají na sebe naskládat jako do komínku. Tímto způsobem je možné připravovat tři, výjimečně až čtyři pokrmy současně na jediném tepelném zdroji.

Nádobí Tescoma má praktické úchyty. Jsou k nádobě přichyceny atermickým způsobem, který omezuje přenos tepla z nádob do úchytů, takže při správném použití úchytky nepálí. Tím se rozumí, že průměr plotýnky sporáku musí být vždy menší, než je průměr dna hrnce, při vaření na plynovém sporáku nesmí plamen nikdy přesáhnout okraje hrnce!

Všechny hospodyňky určitě také ocení, že nádobí z nerezavějící oceli lze nakupovat nejen v praktických sadách, ale i jako jednotlivé kusy. To umožňuje každému kuchaři sestavit si podle vlastní potřeby vlastní sadu hrnců, rendlíků, napařovacích hrnců, pánví, poklic, kastrolů podle velikosti a oblíbenosti. Nádobí je možné čistit všemi běžnými čistícími prostředky, většinu výrobků z nerezavějící oceli lze mýt v myčce na nádobí.

Dnes dopoledne můžete začít soutěžit o jedenáctidílnou sadu hrnců Tescoma COOK STAR v hodnotě 3 500 korun a 50 balení těstovin Kraft Dinners!