Máte doma dceru, která právě odrostla barbínám, ale něžná duše dítěte stále vězí v tom vytáhlém těle, které se snaží chovat a vypadat jako velká slečna? Zkuste její dětský pokojíček vylepšit tak, aby se v něm dobře cítila a spolu s kamarádkami v něm mohla snít o romantických láskách. Někdy stačí málo… nebát se použít na stěny pastelové barvy, pokud by se vám růžová zdála až moc romantická, zkuste lososovou. V dnešní době to není velký problém, protože trh nabízí řadu tónovacích barev, které se s malířskou barvou dokonale spojí a na stěně se poté netvoří skvrny. Pokud se rozhodnete vymalovat sami, pak vřele doporučuji nechat starou malířskou štětku ve skříni a koupit si chlupatý váleček. Uvidíte, že malování s ním je opravdu hračka.
Když máte vymalováno, stačí se porozhlédnout po vhodné látce, ze které ušijete nový potah postele, závěsy a podaří-li se vám sehnat šikovné ruce :-), pak můžete vyrobit nad postel i nebesa. Není to tak složité… stačí koupit ozdobnou tyč na záclony, do stropu vyvrtat dvě hmoždinky a našroubovat očka, na která pomocí silnějšího silonového vlasce pověsíte tyč, přes kterou stačí volně přehodit „nebesa“, nejlépe z lehké průsvitné látky (šifon apod.).
Pokud se vám zdá, že i nábytek by potřeboval nový kabátek a netroufáte si ho přetřít sami, pak jej naložte a odvezte do nejbližší lakýrnické firmy, je to určitě levnější varianta než pořídit nový. Jednoznačně bych do takového pokoje doporučila bílou nebo světle pastelovou barvu. Nové úchytky sjednotí celý pokoj a dodají i staršímu nábytku „šmrnc“.
V tomto věku mají dívky mnoho idolů a často svůj směr zájmu mění. Proto doporučuji koupit dva nebo tři velké klip-rámy, do kterých si jednoduše může dcera „zarámovat“ plakát nebo skupinu fotek a kdykoliv je vyměnit. Také malá nástěnka nad psacím stolem je velmi praktická.
Moc hezky vypadá, když použijete větší starý rám od obrazu, přetřete ho a místo obrazu vsadíte polystyrénovou desku potaženou látkou, kterou jste použili na závěs či potah. Stejně jednoduché je ušít nový potah na židli u psacího stolu… A nezapomeňte na polštáře a polštářky, protože těch není v dívčím pokoji nikdy dost. Také by nemělo chybět větší zrcadlo. Nápadů a námětů je spousta, zkuste se prostě vrátit o pár let zpátky a podívat se kolem sebe -náctiletýma očima!
Reklama