Myslím, že málokdo z nás odolává všeobecné nabídce a místo toho objíždí obchody, aby jako jehlu v kupce sena objevil nealkoholické nápoje balené ve skle. Výrobci a distributoři si prostě ulehčili práci a nahradili tradiční sklo lehkým, nerozbitným a nevratným plastem… Když už nás trh donutil přistoupit na tuto „hru“ nabízím vám několik tipů, jak využít PET lahve ještě jednou… ale hlavně i poté nezapomeňte, že existují speciální kontejnery na tyto lahve a i do nich je nutné lahve sešlapat, aby zabíraly co nejméně prostoru. A víte že možná i ve vaší zimní bundě nebo přikrývce skončila část vašeho odpadu PET lahví? Podnik Silon Planá nad Lužnicí totiž tento odpad zpracování na vlákno, ze kterého vyrábí výplň, která je známá pod názvem vatelín…

· Spodní část lahve, kterou odřízneme ostrým nožem, skvěle slouží jako nádobka na mražení zbytků polévek, omáček apod.
· Tuto část můžeme také použít jako jednorázovou mističku na puding nebo želatinu, navíc po vyklopení má skvělý tvar. Pozor puding nechte chvilku (cca 5 minut) vychladnout. Tip: pokud nemáte rádi „škraloup“ na povrchu, ihned po nalití posypte povrch krupicovým cukrem.
· 0,5 litrové PET lahve skvěle poslouží v teplých dnech. Den před výletem je naplňte oblíbeným nápojem a zmrazte. Poté vložte do tašky (popř. přenosné termotašky) spolu s ostatními potravinami. Na rozdíl od ledových vložek, které pouze chladí, postupně odtávající nápoje vypijete a domů jdete nalehko.
· Odříznutá vrchní část skvěle slouží jako miniskleníček při množení rostlin řízkováním. Do květináče dejte zeminu, z mateřské rostliny odřízněte řízky, řez pokryjte růstovým stimulátorem, zapíchněte do zeminy a přiklopte lahví. Pomocí víčka průběžně větrejte.
· Na dovolené si vyrobte ruský kulečník - devět PET lahví naplňte vodou, tak aby držely stabilitu, postavte pod strom, na jehož větev přivažte provaz na který připevněte sáček s pískem, popř. vhodným míčem.

Máte i vy svůj tip na využití PET lahví? Recyklujete tento odpad? Podělte se o své názory a zkušenosti…
Reklama