Prakticky všech šest Kanárských ostrovů nabízí svým návštěvníkům něco navíc k tradiční „plážové“ turistice. Například ostrov Gran Canaria je jako stvořen pro dovolenou, která neznamená jen nečinné povalování na pláži nebo u hotelového bazénu. Můžete si například pronajmout auto a objevovat krásy vnitrozemí na vlastní pěst, nebo se můžete připojit k nějakému autokarovému výletu, jichž se zde pořádá nepočítaně.
Můžete si vyzkoušet pravou horskou turistiku v neobvyklých podmínkách, navštívit horskou „jeskynní“ vesničku Atalaya, která je proslulá skalní architekturou, úzkými uličkami a schodišti, ale především tradičním hrnčířským řemeslem. Můžete pěšky prozkoumat nejvyšší horu ostrova Pico del Nieves (1949 m), kde v zimě dokonce leží sníh a odkud je nádherný výhled do kraje a za dobré viditelnosti dokonce na některý z nedalekých ostrovů.
Pokud se vydáte do hor autem, na vlastní pěst, měli byste počítat s tím, že některé horské silničky jsou dost nebezpečné, ale když pojedete opatrně, naskytne se vám tam nahoře přenádherné panorama a budete se moci kochat úžasnými přírodními scenériemi, včetně malebných přehradních jezer.
Milovníci flory by si neměli nechat ujít návštěvu botanické zahrady Jardin Canario Viera y Clavio, kde je k vidění několik tisíc druhů rostlin z celého světa, ale také jedinečné odrůdy, které jsou k vidění pouze na Kanárech. Vzácná je zdejší sbírka dracen, datlovníků, kaktusů a sukulentů. Do botanické zahrady je vstup zdarma a můžete se sem vydat kdykoliv kromě neděle, kdy je tu zavřeno.
Také ostrov La Palma nabízí vyžití pro milovníky přírody a horské turistiky. Národní park Parque Nacional de la Caldera de Taburiente se nachází ve výšce nad 2 300 metrů, takže není vzácností, když se zde ocitnete v mracích. Najdete zde kromě borovicových a kapradinových lesů také prameny, které přecházejí v úzké říčky, jež utíkají roklinami po prudkých stráních, aby se potom vrhaly v krásných kaskádách střemhlav dolů. Na Roque de los Muchachos, která je vysoká 2 426 metrů, je za pomoci několika evropských států vybudována nejdůležitější observatoř starého kontinentu.
Ostrov Gomera, kam se dostanete lodí z kteréhokoliv jiného Kanárského ostrova, je tvořen horským masivem Alto de Garjonay, kde ve výšce 1375 najdete překrásný národní park, kde se můžete kochat divokou přírodou a majestátnými skalisky a úbočími.

Chcete vědět o možnostech dovolené na Kanárských ostrovech více? Podívejte se na stránky našeho největšího tour-operátora pro tuto oblast, kterým je Canaria Travel, jež najdete na adrese www.canariatravel.cz.