Každý z nás si z cesty přiveze asi něco jiného, ale i tak mají prázdninové suvenýry společného jmenovatele: vždycky jsou to upomínky na příjemné chvíle prožité na zajímavých místech, s milými lidmi, zkrátka na vše, co si v paměti chceme uchovat. Proto je škoda zavírat je do krabic a šuplíků. Vzpomínky na dovolenou si totiž můžeme dopřávat každý den, a tím si i navozovat lepší náladu.
Zkuste si vyrobit „vzpomínkové vitrínky“.
Jako základ použijte překližkovou desku na kterou připevněte rámeček z hranolků, barevně natřete tak, aby celková kompozice ladila dohromady. Na zadní stěnu můžete přilepit pohlednice nebo fotografie, lístky do divadla, dopisy, noviny… do popředí a na rám naaranžujte ostatní suvenýry. Na připevnění použijte tavné lepidlo nebo špendlíky. Dobré je do dekorace přidělat i cedulku s místem a datumem. Vitrínky na obrázcích mají rozměr 30 x 40 cm a 30 x 30 cm. Na zadní stranu ještě přidělejte očko k zavěšení a neobvyklá dekorace vašeho příbytku je hotová.
Možná se divíte, proč jsem tenhle článek připravila již před prázdninami a dovolenými, ale myslím, že tenhle nápad je třeba znát již před odjezdem, protože pak budete vědět, jaké suvenýry si přivézt :-))
Reklama