Barvy dělají náš život veselejší. Pouštíme si je do našeho šatníku, necháváme se jimi inspirovat při zařizování bytu, proč by nemohly být taky u toho, když si pochutnáváme na obědě nebo večeři?
Doby, kdy talíře, misky a hrnečky byly nudně bílé, snad leda s nějakou drobnou ozdůbkou, jsou dávno ty tam. Jestli tedy přemýšlíte čím ozvláštnit a rozveselit vaši kuchyni nebo jídelní kout, zkuste zapřemýšlet o novém jídelním servisu. Možná vám v létě bude chutnat líp z pruhovaného nebo kostkovaného talíře, z barevné nebo stylové keramiky či z vlastnoručně dozdobeného nádobí.
Nabídka v tomto směru je v dnešní době opravdu široká a cenové rozpětí je poměrně velké. Za nový jídelní servis nemusíte hned dát tisíce, zajímavé kousky se dají sehnat i v bazarech nebo partiovkách, případně ve výprodejích obchodních domů či řetězců. Kamenina je sice poněkud náchylná k naťuknutí, ale zase když vás talířek nebude moc stát, nebudete nad jeho ztrátou lomit rukama ve stejné intenzitě, jako když roztřískáte památeční talíř po babičce…
Šikovnější si mohou obyčejné bílé talíře a hrnečky domalovat a dozdobit podle fantazie, případně tím pověřit děti, aby se zabavily. S výběrem vhodných barev vám poradí v lepších prodejnách výtvarných potřeb, nebo se zeptejte Týny, ta ví všechno. :-)

Reklama