Ostrov Gran Canaria je s rozlohou 1 532 km2 třetím největším ostrovem Kanárského souostroví. Hlavním městem je rušná metropole Las Palmas, která je zároveň osmým největším městem Španělska. O Gran Canarii se často mluví jako o miniaturním kontinentu, protože jižní část připomíná Afriku s opravdovou malou pouští Maspalomas, vnitrozemí s dvoutisícovkou Pico de las Nieves zase Evropu, a hluboké skalní kaňony na severu zase evokují Ameriku.
Z celkem 230 kilometrů, které tvoří pobřeží ostrova Gran Canaria je asi 56 kilometrů tvořeno plážemi, z nichž nejnavštěvovanějším místem je oblast, která se nachází na jihu, zvaná Costa Canaria se středisky San Augustín, Playa del Inglés a Playa de Maspalomas. Poslední dvě jmenovaná střediska společně vytvářejí asi pět kilometrů dlouhou pláž pokrytou jemným pískem, kde můžete krásně lenošit a chytat bronz. Severně od laguny se nachází chráněná krajinná oblast Las Dunas de Maspalomas, která je proslulá několikakilometrovým prostranstvím tvořeným pohyblivými dunami z jemného písku mořského původu. K procházkám láká promenáda Paseo Costa Canaria, která má deset kilometrů a vede od San Agustýn až k majáku Faro de Maspalomas, který je vysoký 56 metrů a dodnes plní svoji funkci, když ukazuje lodím cestu. Maják je zároveň symbolem a také nejstarší stavbou Maspalomas. Ostrov Gran Canaria je nejen rájem pro milovníky klidného polehávání na pláži, ale také má co nabídnout příznivcům aktivnějšího způsobu trávení dovolené u vody. Jedním z nejrozšířenějších sportů je zde surfování, na každé pláži je možné si vypůjčit prkno a v případě, že teprve začínáte, si najmout instruktora. Také se můžete učit potápět v moři nebo plachtit na lodi. Závody plachetnic se například nedaleko Las Palmas konají v letní sezóně pravidelně každý týden za velkého zájmu diváků. Velmi zajímavým způsobem trávení času je rybolov na volném moři.

Chcete vědět o možnostech dovolené na Kanárských ostrovech více? Podívejte se na stránky našeho největšího tour-operátora pro tuto oblast, kterým je Canaria Travel, jež najdete na adrese www.canariatravel.cz.
Reklama