Taky se vám stává, že je vaše šatní skříň nacpaná oblečením a vy přitom nemáte co na sebe? Pak určitě nemáte schopnost jedné mé známé, která každý rok nekompromisně vyřadila vše, co měla na sobě za minulou sezónu méně než dvakrát, a ihned to ještě docela se ziskem rozprodala mezi známé, protože stále šlo o velmi módní věci a poté, co k utrženým penězům přidala nějaké další, tak kompletně obnovila svůj šatník. Vždy jsem ji v tomto směru obdivovala, protože u mne v šatníku ještě donedávna ležely rifle, které jsem si koupila měsíc před maturitou a jiné kousky z minulého století… Důvod proč jsem se jich nedokázala ihned zbavit byl prostý, často šlo o kvalitní materiál, jen střih a barva často už byly pasé. Stále jsem si říkala, že je třeba nějak přešiji nebo využiji jinak…
Když už jsem opravdu neměla co na sebe a skříň nešla zavřít, tak jsem přišla na jednoduchý nápad. Z některých svetrů, mikin a košil jsem ušila neotřelé potahy na polštářky, kterých máme doma nejmíň osm, protože si rádi u televize děláme pohodlí. Myslím, že to zvládne i ta z vás, která dokáže šicí stroj jen vyndat na stůl :-)).
U svetrů na zapínání a košil jednoduše vystřihnete čtverec a zašijete ho porubu a začistíte entlem. U pletenin postupujte obráceně, nejdříve si vyznačte budoucí tvar polštáře, obentlujte a obšijte a teprve poté vystřihněte a ještě jednou začistěte entlovacím stehem. Tím zabráníte případnému „utečení oka“. U mikin a triček, které nemají zapínání, musíme vypracovat na boku nebo uprostřed zadního dílu otvor na vkládání polštáře a našít patentky nebo vypracovat dírky a přišít knoflíky.