Dnes přináším rady pro ty, kteří stále šoupou nábytkem, natírají a obměňují a mění svůj byteček.

Na vnitřní nátěry používejte vodou ředitelné barvy, rychle schnou, štětce se dobře vyperou a při natírání se nemusí tolik větrat. Dokonce i na radiátory existují vodou ředitelné barvy.
Pokud se vám stane, že při natírání přetáhnete, zkuste použít lepící pásku, tu nalepte na omylem natřené místo, přitiskněte a rychle strhněte. Barva zůstane na pásce.
Jste-li nuceni přerušit práci, nemusíte štětce vymývat, stačí když je zabalíte do přilnavé potravinářské fólie a dáte do ledničky, vydrží tak až 24 hodin.
Ošoupané dlaždice není třeba měnit, kupte si barvy na keramiku za studena (prodejny hobby) a dejte prostor své fantazii.
Hodně levné látky v bytě vypadá lépe než trochu drahé. Zkuste si koupit režné plátno, organtin nebo podšívkovinu. Tenké a průhledné materiály použijte dvojitě, nebojte se zkombinovat dva závěsy různých barev…
Kupte si dvě rozdílné ložní soupravy a zkombinujte přikrývku z jedné s polštářem z druhé. Kombinujte jednobarevné s potištěným, proužky s puntíky (stejné barvy), negativní a pozitivní.
Staré tapety snadněji odstraníte, když je předem namočíte vodou, do které jste přidali saponát. Saponát umožní, aby se voda lépe vsákla do tapet a nestékala po jejich povrchu.
Malý pokoj zkuste vymalovat třemi odstíny jedné barvy. Rozdělte si stěny třetiny, nejtmavší barvu použijte hned u podlahy, nejsvětlejší u stropu. Získáte tak dojem většího prostoru v pokoji.
Při nabíjení hřebíčků do menších kousků dřeva klepněte nejdřív kladívkem na špičku hřebíku, aby jeho příliš ostrý hrot nerozštípl dřevo.

Skvělým pomocníkem jsou i samolepící tapety, další dobré rady budou právě o nich… Máte taky nějaký vlastní tip? Tak šup s nim na tynamonika@seznam.cz. Díky

Reklama