Chvíle strávené s dětmi při tvoření originálních dekorací do bytu bývají pro mnoho maminek těmi nejkrásnějšími. Jestli potřebujete své ratolesti zabavit a ještě jim k tomu pomoci při výrobě zajímavého dárku třeba pro kamarády nebo babičku, máme pro vás tip na veselé obrázky připomínající vitráže. Mohou se dávat na okna, na umělou hmotu, třeba na lednici, na dlaždičky, na skleničky, skleněné svícínky, prostě na všechny hladké povrchy.
Co budete potřebovat: Tenký a silnější štětec, malou tabulku skla nebo fólii (obojí dobře odmaštěné), sloupávací barvy na sklo – k dostání ve výtvarných potřebách nebo prodejnách hobby, tubu konturovací sloupávací barvy, nápady.
Pracovní postup: na dobře odmaštěný povrch naneseme přímo z tuby konturovací barvu a necháme dobře zaschnout, což trvá přibližně dvacet minut. Po zaschnutí se pustíme do vyplňování barevných ploch, které nám vzniknou po nanesení kontury. Barvy nanášíme štětcem, neředíme je, snažíme se o vytvoření jednolité stejně silné vrstvy. Po dokonalém zaschnutí můžeme obrázek opatrně sloupnout a dát na místo určení.
Tip: Povrch, na který hotový obrázek umístíme, by měl být čistý, odmaštěný a prachuprostý. Tím zajistíme, že obrázek můžeme po čase sloupnout a umístit zase jinam.
Reklama