Mít v ložnici postel je téměř samozřejmost, byť pamatuji doby, kdy jsme s manželem měli na zemi položené jen dvě matrace… :-))) No a když už si hovíte v posteli, jistě časem zjistíte, že by to chtělo něco jako noční stolek, prostě nějaký kousek nábytku, kam si odložíte rozečtenou knihu, budík, fotku svého psa nebo umělý chrup… a pokud nejste zastáncem ložnicového nábytku, kdy spolu s postelí i skříněmi koupíte jednotné noční stolky, nabízím vám několik nápadů pro vaší ložnici.
Snad nejjednodušším, ale přitom nejnápaditějším nočním stolkem jsou dva stohy časopisů, nejlépe silnějších, tištěných na křídovém papíře (stejně dobře je mohou suplovat silné katalogy velkých obchodních domů), na které položíte kus skla, které si necháte uříznout na míru ve sklenářství (nejlepší je síla 5 - 7 mm) a necháte si rovnou zabrousit hrany.
Nekonvenčním nočním stolkem mohou být i plastové bedny, které navíc mohou sloužit jako úložný prostor, kdy navrch pořídíme dřevěnou desku. Dalšími možnostmi jsou nejrůznější židle a židličky, které navíc můžeme barevně upravit tak, aby ladily s celkovým zařízením ložnice. Dobrým nápadem jsou i velké kulaté krabice na klobouky, které se v dnešní době dají pořídit v každé prodejně s klobouky.