Možná jste tento týden zaznamenali zprávy v tisku a v televizi o tom, že se izraelským vědcům podařilo vyšlechtit kuře absolutně bez peří. Údajně je k tomu vedly snahy ušetřit chovatelům drůbeže v horkých krajích peníze za ventilaci, protože kuře krmené vysokoenergetickou stravou se v teplých podmínkách „přehřívá“ a nejen že méně roste, protože transformuje energii do ochlazování organismu, ale také mu hrozí uhynutí z horka. Skutečným důvodem však podle našich zdrojů byla poptávka zhýčkaných hospodyněk, které jsou zvyklé na nejrůznější instantní pokrmy (polévky, omáčky, jíška…) a hledají co nejsnazší cesty k hotovému pokrmu.
Nahé kuře tak má být jen prvním krokem ke kuřeti, které bude moci putovat na pekáč rychlostí blesku. Podle informací, které se podařilo získat naší zvláštní zpravodajce pro drůbež a kuchyni, plánují izraelští výzkumníci v druhé etapě vyšlechtit nahé kuře již kořeněné, a to v několika nejžádanějších příchutích – barbecue, rozmarýn, kari a provensálské koření.
Pokrok v potravinářství a zemědělství je nezadržitelný, což potvrzují i dosud nepotvrzené snahy amerických vědců o vyšlechtění krav, jež produkují již ochucené mléko (prozatím jen jahoda a čokoláda)…

Emilie „Pipi“ Slepičková
Reklama