
Co budete potřebovat: Květináče, obaly na květináče nebo truhlíky (Upozornění: I květináče je však nutné používat jenom jako obaly, protože pokud nebudete pracovat pouze ekologicky nezávadnými barvami, mohly by barvy přímo na květináči vaše kytičky poškodit.), štětce, barvy. Existují barvy speciální, které slibují naprostou nezávadnost, nesmyvatelnost apod. Takovou barvou jsou například rozličné „decormaty“ a „decorlaky“ od firem, které se zabývají distribucí barev pro výtvarné potřeby a prodejny hobby. Tyto barvy jsou pochopitelně nejlepší a práce s nimi je jednoduchá, dají se s nimi dělat různé triky a podobně, ale pokud se do něčeho podobného pouštíte poprvé a nejste si jisti výsledkem, neutrácejte horentní sumy za malé lahvičky drahých barev, stejnou službu vám udělá třeba bílý balakryl, který si do požadovaných tónů obarvíte barvítky, které koupíte v barvách-lakách nebo temperovými barvami. Pokud budete chtít velmi syté tóny, obarvujte vždy menší množství balakrylu a důkladně promíchejte. A počítejte s tím, že zaschlá barva bude mít světlejší odstín.

Obaly můžete pojednat i zcela klasickým způsobem, prostě je pokryjete svými oblíbenými dekory, které doplní prostředí, kde se budou nacházet.
Pokud máte chuť experimentovat, můžete udělat tupované vzory, kdy na barevný povrch budete zmuchlaným hadříkem nanášet téměř suchou barvu a výsledek bude vypadat jako stěny ve francouzských nebo mexických restauracích. Rovněž můžete použít metodu nanášení barev přes různé šablony, ať už pravidelných dekorů nebo třeba písma, nebo metodu voskové batiky, kdy na barevný poklad nanesete voskové vzory a celý květináč pak namočíte do tmavší kontrastní barvy.

Nový komentář
Komentáře
Ten poslední se mi moc nelíbí, ale zbytek je moc hezký.
Ten truhlík na bylinky je krásný.
Je to hezký :o) Co ty lidičky nevymyslej.