Snad každý z nás si někdy zkusil zasadit pecku nějakého citrusu, ale již menšímu množství z nás se povedlo z takové náhodně zasazené pecky vypěstovat ušlechtilý citrónovník. Abychom se totiž dočkali úrody, je potřeba sazenici záhy přeroubovat ušlechtilou odrůdou. Ale toto je jediná větší překážka, která na pěstitele čeká. Mimochodem - pomohou ji vyřešit členové svazu citrusářů, který má pobočky v každém větším městě.
Pěstování citrusů je velmi vhodné do panelových bytů, jen je potřeba mít zde prostor (světlá, ale studenější chodba, zasklená lodžie), kde rostlině dopřejeme v zimě vegetační klid s teplotou pod 12°C. V ostatních měsících můžeme umístit rostliny přímo na okenní parapet, dobré je vložit několik květináčů do truhlíku a mezery mezi nimi vysypat pískem, který budeme udržovat stále vlhký (zabráníme tak pronikání studeného vzduchu od okna ke kořenům), na radiátor umístíme odpařovací misky a denně rostlinám dopřejeme rosení vlažnou vodou na listy. Všeobecně platí, že substrát citrónovníků nesmí vyschnout.
Odrůd je nepřeberné množství, ale pokud začnete s pěstováním z pecky, máte výběr omezen nabídkou trhu s ovocem. Citroníky jsou nejlepší pro začínající pěstitele. Jsou nenáročné a přizpůsobivé a pokud budeme pátrat mezi pěstiteli, seženeme i speciální druhy přímo určené pro pěstování v bytových podmínkách, které snesou i slabší světlo. Mandarinky jsou vhodné pro svůj zakrslý růst, ranou sklizeň a menší nároky na teplotu. Některé druhy jsou do určité míry i mrazuvzdorné. Pomerančovníkům se v bytě daří docela dobře, jen je u nich bezpodmínečně nutné dodržet vegetační klid, výjimkou je například druh Trovita z izraelské pouště, který v zimě snese i ústřední topení. Grapefruity se pěstují poměrně málo, protože mají v bytových podmínkách velmi nízkou plodnost, ale pokud vám stačí statná, rychle rostoucí pokojová rostlina s nádherným zeleným listím, určitě si grapefruit vypěstujte. Mezi méně známé, ale na našem trhu již dostupné druhy citrónového ovoce, patří kumkvát, kterému se někdy říká zakrslý oranžovník. Jeho plody se konzumují celé i se slupkou a pokud se vám podaří nesníst i pecky, můžete zkusit štěstí i s pěstováním tohoto „drobečka“.
Pokud se vám nakonec podaří vlastní sklizeň ovoce, gratuluji. Jen počítejte, že plody nebudou tak sladké jako jejich sourozenci vypěstovaní blíže rovníku. Ale sladkost nahradí určitě nahradí ten skvělý pocit z vlastní úrody…

Tip pro vás: u vlastní úrody máte jistotu, že kúra nebyla chemicky ošetřena, zkuste si tedy připravit neobvyklý moučník. Povařte několik plodů mandarinky nebo pomeranče vcelku i se slupkou tak dlouho, až budou úplně měkké, rozmixujte a dále přidejte žloutky, cukr, olej, mouku s kypřícím práškem a sníh z bílků a upečte.
Reklama