Touhu po vlastním bytečku máme nejspíš vrozenou, protože již kolem dvou let si děti vyhledávají své koutečky a hrají si na domeček. Pamatuji si, že jako malá jsem si udělala svůj „domeček“ za těžkým závěsem nahrnutým v rohu místnosti, kam jsem zalézala, když jsem uspokojovala touhu po soukromí…
Pokud svým dětem chcete takové soukromí také umožnit, můžete dnes vybírat v široké nabídce obchodů. Pak záleží na tom, kolik doma máte prostoru a kolik financí do jeho soukromíčka chcete investovat. Pokud mohu doporučit, tak z hotových domečků se nám osvědčil domeček ve tvaru stanu.
Pokud ale máte šikovné ručičky a šicí stroj, tak stačí koupit pár metrů pevnějšího plátna a pustit se do díla. Nejjednodušší je ušít potah na čtvercový stůl, který pouze navléknete a domeček je hotov, bohužel tato varianta má tu nevýhodu, že pokud chcete podávat oběd, musíte domeček zrušit a to často vyvolá velký odpor. Další možností je koupit dvě gymnastické obruče (co největší), ušít domeček, kterému navlečeme pod střechu a na spodek obruče a za střechu ho zavěsíme na hmoždinku s očkem ve stropě. Máme-li šikovnějšího tatínka, můžeme ho požádat o vyrobení konstrukce, kterou potáhneme, ale z vlastní zkušenosti mohu spíše doporučit závěsnou variantu, která odolala i řádění největších rošťáků z okolí.
Skvělým nápadem je i rohová skříňka na obrázku, kterou majitelé pomocí pomalovaného plátna přeměnili na skvělý vigvam a kromě prostoru na hraní do něj můžete uložit i hračky.
Další možností je využít slunečník s podstavcem, kdy výšku slunečníku dáme na minimum a vyrobíme „potah“, který navlékneme na slunečník, tak jak je to vidět na našem obrázku.
V konečném důsledku stejnou službu udělají i dvě prostěradla, která pomocí kolíčků na prádlo naaranžujeme kamkoliv v bytě :-)))

Přeji vám i vašim dětem krásné bydlení
Reklama