Konečně jsou tady teplé slunečné dny a vlahé večery. Pokud máte balkón nebo terásku, určitě moc dobře víte, co je to za slast usednout s rodinou nebo přáteli na čerstvé povětří, popíjet kávu, vnímat vůně jara a užívat si sluníčka. Někteří lidé v teplých měsících povýší svůj balkón na další – a možná dočasně i tu nejdůležitější – místnost v bytě. Protože balkón není jen tak obyčejný prostor. Na balkóně můžete prakticky bydlet. Můžete tu snídat, obědvat i večeřet. Děti si tu mohou plácat bábovičky na improvizovaném pískovišti, mohou tu spát v kočárku nebo v ohrádce a taky se cachtat v nafukovacím bazénku. Ani dospělým by neměla být odepřena rozkoš poválet se na dece či lehátku, zasnít se nad knížkou či při poslechu hudby, odvážnější nebo exhibicionističtěji zaměření jedinci se na balkóně i oddávají sexuálním radovánkám. ;-)
Co se ale na balkóně dělá nejlépe, to je konzumace nejrozličnějších nápojů a jídel. V případě velkorysejších prostorových dispozic je možné na balkón dokonce umístit i gril, který nejen že vykouzlí tu nejbáječnější večeři, ale navíc tak provoní celé okolí, až budou sousedům téct sliny. :-)
Já osobně na balkóně ráda relaxuju, chytám bronz a nebo piju kafe. Nikde totiž nechutná tak dobře, jako venku. Jenže to má jeden háček – skoro nikdy nepiju kafe sama. Chutná mi totiž nejvíc, když ho upíjím s kamarádkou při probírání drbů, životních pravd a veselých historek. Takže dávám tímto na vědomost všem svým kámoškám – je tady jaro a kafe se podává na balkóně. :-)
Reklama