Pokračujeme v dobrých radách, kterých nikdy není dost. Co třeba děláte s děravými silonkami? Pokud je vyhazujete, přečtěte si, že je lze použít i jinak…

· Děravými silonkami lze plnit textilní hračky pro děti, které jsou poté lehčí, dobře drží tvar a snadno se udržují, protože pokud je vyperete, mnohem rychleji uschnou než hračky plněné molitanem či podobnými výplněmi..
· Silonky také slouží jako skvělý filtr, pokud chceme přecedit barvu, ve které se udělaly žmolky nebo se do ní dostaly jiné nečistoty.
· Pokud nohavici silonky nastříháme na cca 2 cm široké proužky, získáte tak velice pružné „gumičky“ které můžete použít při vyvazování rajčat a jiných rostlin. Na rozdíl od provázku jsou měkké a dostatečně pružné a rostlinku nepoškodí.
· Pokud jednotlivé „gumičky“ spojíte protahováním do sebe, vznikne vám neobyčejně pevný univerzální provaz.
· Pokud patříte mezi ženy se silnějšími stehny, možná se, stejně jako kdysi moje babička, každé léto potýkáte s problémem při chůzi v parných dnech, zkuste to udělat jako ona - z již poškozených silonek odstřihla nohavice kousek nad kolenem (okraj se sám stočí, není ho třeba začišťovat) a získala tak přiléhavé kalhotky s nohavičkou…
· O velikonocích využijete staré silonky při barvení vajec v cibulových slupkách, pomocí kterých upevníte na vajíčko traviny a na koncích ovážete.
· Motoristé by měli hlavně v létě mít v přihrádce auta také jedny silonky. Na rozdíl od běžných hadrů namočenou silonkou hravě odstraníte hmyz z předního okna.
· Silonky také mohou pomoci při mytí drobných kostek, například Lega, stačí je nasypat do nohavice, zauzlovat a takto je dokonce můžete propláchnout i v pračce (jen nezapomeňte vypnout ždímání :-))
· A pokud máte domácí udírnu, můžete si v silonce vyrobit skvělý uzený sýr se salámem. Stačí když obyčejný salám a červenou cihlu nakrájíte na stejně velké kostičky, na nohavici zavážete uzel, naplníte salámem a sýrem a na druhém konci opět svážete. Pověsíte do udírny a po vyuzení silonku odstraníte… a skvělý salámový sýr je na světě…
· V neposlední řadě si můžete změnit díky silonce svojí image - stačí jí jednoduše natáhnout na hlavu…. :-)))

Děkuji tímto všem čtenářkám, které mi poslaly své nápady a stále přijímám tipy na využití kolíčků na prádlo na mail tynamonika@seznam.cz , na tento mail můžete posílat i další drobné rady, které vám usnadňují každodenní práci nebo vám pomohly vylepšit si bydlení…
Reklama