Také jste před lety zvolili manželské postele francouzského typu, tj. postele bez záhlaví? Nebo máte místo dvojlůžka jen dvě válendy stojící u sebe? Pak jste již určitě postřehli, že polštáře i vaše hlavy zanechávají nepěkná místa na stěně. Zkuste si zhotovit čelo k vaší posteli, protože čelu chmury nesluší… :-))
Jednodušší variantou je připevnění vhodné záclonové tyče, kterých dnešní trh nabízí nepřeberné množství, vhodnými upevňovacími prvky, což je jednoduchá operace, se kterou si poradí i méně zručný kutil. Pak jen stačí koupit dva další polštáře a ušít na ně barevně ladící potahy s poutky, která navléknete na tyč a celá paráda je hotová.
Trošku náročnější na zručnost je rošt se zavěšenými polštáři. Takové řešení má i svůj význam tepelně izolační, zvláště u postelí přisunutých k severní nebo mírně vlhnoucí stěně. Na výrobu je nejlépe použít latě z masivu se zaoblenými hranami, které již hotové lze zakoupit v prodejnách pro kutily. Stačí jen upravit potřebnou délku, sešroubovat a vhodně barevně upravit. Vhodné je nedostavět latě čela až k podlaze, ale jen lehce pod úroveň lehací plochy. Nejen proto, že se tak dokonale podpoří proudění vzduchu, ale i kvůli vytírání nebo vysávání prachu pod lůžkem. Potahy na polštáře jsou ušity tak, že rubová strana je vybavena delší klopou s vyšitými dírkami, lícová strana potahu má našity potažené knoflíky stejným materiálem. K úhlednosti zavěšených polštářů přispěl i dosti široký, jednoduše prošitý okraj. Jednoduché a velmi působivé…
Reklama