Také někdy kroutíte hlavou nad drobnostmi, které jsou tak jednoduché, že si říkáte, jak je možné, že jste na to ještě nepřišli? Nad drobnostmi, které vám ulehčují práci, nad nápady, které se mohou hodit nejen vám? Ráda bych se občas s vámi podělila o takové nápady a budu moc ráda, když naopak vy, které máte taky nějaké dobré tipy a rady, předáte své zkušenosti nám ostatním.

· Pokud chcete pověsit malé a lehké obrázky na zeď, není nutné vrtat nebo přibíjet háčky, které jsou většinou neúměrně velké - zkuste použít suchý zip. Jednu část na obrázek, druhou na stěnu. Doporučuji použít tavnou pistolku, popř. vteřinové lepidlo.

· Moje dcera měla velmi oblíbenou sametovou mikinku s vyšitým obrázkem. Když jí už byla malá, nechtěla se s ní rozloučit, proto jsem vystřihla obdélník v místě obrázku a ušila jí žínku, která je nyní její nejoblíbenější hračkou ve vaně. Vzhledem k tomu, že mikinku jsem pořídila v second handu za 30,- Kč, tak jsem tento „zákrok“ učinila s lehkým srdcem…

· Na praní drobného prádla a ponožek požívám starý bavlněný povlak na polštář, předejdu tím hledání ponožek. Tento povlak mám již v koši na špinavé prádlo a rovnou ho plním - jediným problémem je, že manžel ani syn tento můj systém moc nerespektují a proto jejich ponožky a prádlo musím vkládat do povlaku sama… Jak říkám, každý dobrý nápad má své mouchy :-))))

· Stává se vám taky, že často lovíte klíče až někde ze dna kabely? Pak mám jednoduchou radu - klíč od bytu a vchodu si dejte na zvláštní kroužek (dobré je mít tyto klíče dvakrát - jednou i na běžném svazku klíčů - předejdete tak většinou zapomenutí klíčů…), ke kroužku přidělejte delší koženou šňůrku (nejlepší je z koženého provázku uháčkovat řetízek) a přivažte nebo přišijte k vnitřnímu kraji kabely. Pak stačí jen zatáhnout…

· Pokud jedete na dovolenou, kde si budete sami vařit, často se potýkáte s problémem, jak zabalit koření, které budete potřebovat. Proto již nyní schraňujte krabičky od kinofilmů, které jsou navíc neprůhledné a tak uchovají koření lépe než skleničky. Navíc jsou lehké a nerozbitné a víčko pevně drží. Stačí nalepit popisky a kořenky jsou na světě.

Máte podobné dobré nápady? V dalších dílech bych se ráda věnovala tipům třeba na využití zničených silonek nebo obyčejného kolíčku na prádlo - své tipy a triky prosím pište na mail tynamonika@seznam.cz.
Reklama