Sháníte zajímavý doplněk interiéru, který by mohl sloužit i jako příležitostné spaní pro návštěvy? Pak se určitě poohlédněte po futonu. Futon je tradiční japonská matrace, která je vyráběná ručně a plněna stoprocentně přírodními materiály: bavlnou, vlnou, kokosovými vlákny a kaučukem. Neobsahuje žádné chemické složky. Je proto vhodná pro alergiky a splňuje tím všechny požadavky zdravého bydlení.
Přiznám se, že když jsem poprvé usínala u svých přátel na futonu, zdálo se mi, že by lepší bylo spát přímo na zemi, ale naštěstí se jednalo jen o první pocit. Na rozdíl od klasické matrace je totiž futon výrazně tvrdší, ale po chvíli se upraví podle vašeho těla a tento pocit tvrdosti se změní v dokonalé pohodlí. Po měsíci spaní na futonu jsem se domů vracela bez bolestí zad, kterými jsem do té doby často trpěla…
Další výhodou futonu je jeho schopnost absorbovat a velmi rychle odpařovat vlhkost vylučovanou tělem, což je velmi významné z hygienického hlediska.
Futony se nejčastěji pokládají na rošt ze dřeva, který může být v různých barevnostech, ale nejklasičtější je přírodní dřevo ošetřené včelím voskem nebo přírodními oleji s minerály.
Pro snadnou údržbu se přes matraci natahuje snímatelný potah. I v našich končinách je k dostání v několika velikostech - jednolůžko, jedenapůl lůžka a dvoulůžko a pokud zrovna nemáte chuť si poležet, jednoduchým tahem lůžko proměníte na křeslo či sedačku…
Pokud budete zařizovat malý byteček a přemýšleli jste o variantě rozkládací sedací sedačky, pak právě vám doporučuji si vyzkoušet futon.
Reklama