Již před několika lety jsem upustila od podarovávání malých koledníků vařenými vejci, protože při dnešních cenách mi druhý den krvácelo mé spořivé srdce, když jsem na chodnících a přilehlých prostranstvích viděla rozmlácená vejce, kterak si s nimi koledníci hráli na vybíjenou… :-)) Proto i letos opět zvolím jiné varianty „koledy“.

1. Upeču velikonoční perníčky podle stejného receptu jako jsem je pekla na Vánoce, jen vykrajuji velikonoční motivy - zajíčky, motýlky, slepičky, beránky, ptáčky…. , které potom zdobím bílkovou polevou a polepuji lentilkami, kterými znázorňuji vajíčka (u slepičky), oči apod. Tyto lentilkami zdobené perníky jsou velice oblíbené…
2. Jednoduchým dárkem, který zároveň do doby než se rozdá koledníkům, poslouží jako dekorace stolu, je kytička z lentilek. Pro její přípravu si připravte přilnavou potravinářskou fólii, lentilky, špejle a zelenou izolepu. Z fólie si nastříhejte čtverečky o hraně cca 6 cm, doprostřed dejte 7 lentilek, kdy jedna je uprostřed a má jinou barvu než šest dalších, které tvoří okvětní lístky. Takto narovnané zabalte a pevně fólii stočte. Přiložte „květ“ ke špejli a obtočte zelenou izolepou. Jednotlivé „kytičky“ zapíchejte do květináčku vyloženého aranžovací hmotou.
3. Z lineckého těsta vypichujte vajíčka, kdy vrchní díl ještě dále ozdobte vyříznutím srdíčka a jiných motivů. Upečte, slepte marmeládou a pocukrujte.
4. Stejným způsobem můžete použít i jiná vánoční těsta, která vykrajujeme ve tvaru vajíček.
5. A pro zvláště lačné koledníky nalakujte zlatým sprejem (k dostání v prodejnách barvy-laky, ale také OBI, BAUMAX apod.) několik vyfouklých vajíček. Uvidíte, že zlatým vejcem nepohrdnou :-)))

A jak je to u vás? Obdarováváte koledníky jen vejci? Jak se díváte na obdarovávání penězi? Chodí vaše děti na koledu?

Bohatou pomlázku vám přeje
Reklama