Ani skořápky z vajíček nemusí přijít vniveč. Můžete je například použít jako miniaturní květináčky pro vysetí řeřichy nebo jako malé vázičky pro první jarní květy. Skořápku vyčistíme a pokud chceme pěstovat řeřichu, tak ji naplníme zeminou a navrch jemně zatlačíme semínka řeřichy, které zakoupíme v každém zahrádkářském obchodě. Pokud budeme vyrábět vázičku, stačí skořápku naplnit vodou a naaranžovat jarní kvítka. Jako podstavec použijeme keramické stojánky na vajíčka, malé skleničky apod. Fantazii se meze nekladou. Z vyfouklého vajíčka můžeme také malými nůžtičkami vystřihnout košíček, ten lze ještě dekorovat včelím voskem a naplnit sušinou.
Ani úplně rozbitá skořápka se nemusí hned vyhodit. Zkuste jí polepit vajíčko a vytvořit tak zajímavou mozaiku. Na lepení použijte lepidlo Herkules či jiné podobné, které nanášejte štětečkem a pomocí pinzety nalepujte kousky skořápek.
Prázdné skořápky také můžeme použít na výrobu originálních svíček. Budeme potřebovat zbytky bílé svíčky, žlutou voskovou pastelku a knoty, které lze koupit v potřebách pro hobby.
Bílou svíčku nakrájejte na kousky, dejte do menší zavařovací sklenice a tu postavte do hrnce s vodou tak, aby hladina vody byla výše než vosk ve sklenici. Vařte tak dlouho, až se vosk rozpustí, potom jím naplňte skořápky, které si postavte do plata na vajíčka, doprostřed vložte knot. Zbytek vosku obarvěte kousky voskovky a protože uprostřed kolem knotu vytvoří prohlubeň, naplňte jí žlutým voskem, který vytvoří „žloutek“.