Úklid. Tohle slovo je pro většinu žen synonymem pro činnost, která se opakuje s železnou pravidelností, která je nevděčná (protože stejně zbytek rodiny za chvíli výsledky vaší práce anuluje) a se kterou vám nikdo nepomůže. Málokterá z vás asi může upřímně prohlásit, že uklízí ráda. Nakonec, je to docela přirozené. To jen „úklidové maniačky“ vstávají v pět ráno, aby vytřely celý byt, luxují každý den a myjí okna jednou za měsíc…

Pracující žena má v dnešní době několik možností, jak se s úklidem domácnosti vypořádat. Ke které skupině patříte vy?

Žena „nikdotoneumítakjakojá“ – jedná se o osobu zodpovědnou a pořádkumilovnou, ale zároveň velice zchvácenou, neboť trpí utkvělou představou, že nikdo daný úkol nesplní lépe než ona sama. Doma mívá obvykle dokonale uklizeno, ale zásadně za cenu probdělých nocí a nekonečné únavy.
Žena „generál“ – má doma perfektně naklizeno, ale sama se zrovna nepředře. Má skvěle vypracovaný systém trestů a odměn, které praktikuje jak na svého partnera, tak na své potomky, případně další příbuzné či podnájemníky. Poznáte ji podle toho, že není nikdy unavena, ale v jejím bytě lze jíst z podlahy.
Žena „abyseneřeklo“ – má doma na první pohled poměrně uklizeno, při bližším ohledání a nahlédnutí do skříní, zásuvek a komůrek však nacházíte neskonalý chaos. Tato žena si s úklidem velkou hlavu nedělá, ale zato si užívá života a dobře spí. Někdy jí s úklidem pomáhá hodný partner.
Žena „jemitofuk“ – tento typ ženy obvykle žije osamoceně v garsoniéře spolu s několika psy nebo kočkami. S vysáváním prachu, vytíráním podlahy a umýváním nádobí se neobtěžuje. Nikoho stejně na návštěvy nezve, takže je jí to fuk…

Ať už patříte do kterékoliv z uvedených kategorií, určitě by se vám líbilo, kdyby každý týden po dobu jednoho roku u vás zaklepala sympatická paní nebo pán a během několika hodin proměnil váš domov v oázu pořádku a pohody. Že je to jen neuskutečnitelný sen? Že si to nemůžete se svým platem dovolit? Tak se dejte do soutěžení s Prontem proti prachu a možná to budete právě vy, kdo si bude lakovat nehty a číst knížku, zatímco u něj doma bude probíhat velký úklid!

Více informací najdete ZDE.
Reklama