Přibližně pět hodin letu z Prahy se nachází Kanárské ostrovy, kde můžete doslova po celý rok trávit svoji dovolenou s dětmi, s manželem nebo s přáteli. Třetím největším z ostrovů je Gran Canaria, která bývá někdy nazývána miniaturním kontinentem. Zatímco na severu, kde také leží hlavní město Las Palmas, je ostrov zelenější a častěji se zde můžete setkat s dešťovými srážkami, centrální oblasti Gran Canarie jsou hornaté a na jihu najdete půvabné pláže rozpálené sluncem. Z celkových 56 km pláží je nejznámějším místem několikakilometrová Playa del Inglés, kde najdete nádherné písečné duny vysoké až 30 metrů. Pro stálé slunečné počasí je oblíbena především oblast Puerto Rico.
Jestli jste vyznavači spíše aktivní dovolené a polehávání na pláží i koupání v azurovém moři vám nestačí, určitě si nenecháte ujít některý ze zajímavých výletů, jež Gran Canaria nabízí. Dívat se na svět z výšky můžete z nejvyšší hory ostrova Pice de las Nieves, která dosahuje výšky 1949 m, nebo navštivte Roque Nublo - posvátnou horu Guančů, prapůvodních obyvatel ostrova. Milovníci překrásné fauny by si měli najít čas ke shlédnutí botanické zahrady v Tafiře nebo květinové zahrady s exotickými jihoamerickými druhy rostlin Huerto de Las Flores Tafira. Výlet do historie je možný prostřednictvím jeskyně s dávnými kresbami a prehistorickými památkami Cueva Pintada nebo údolí Barranco de Balos či Barranco de Guayadeque.
Půvabná je návštěva některého z kostelíků na ostrově (například Basílica de Teror, kde se nachází patronka ostrova Svatá Virgen del Pino San Mateo nebo neoklasicistní Basilica de San Sebastian v Aguimes). Více o původních obyvatelích ostrova a o jejich řemeslné zručnosti se dovíte například v muzeu Cho Zacarías, kde najdete expozici lidových výrobků a polního nářadí, nebo v Museo de Piedra Artesania Canaria v Ingeniu, jež nabízí ke shlédnutí ukázky lidových řemesel, expozici keramiky, výšivek a paličkování. Zajímavostí ostrova je devatenáctijamkové golfové hřiště u kráteru Bandama. Kromě toho je ostrov rájem vodních sportů, můžete vyzkoušet také jízdu na velbloudech a další atrakce.