Děti vidí svět svýma vlastníma očima. Skříň pro ně není skříní, ale čarodějným zámkem, kde žijí tajuplné bytosti. Na nočním stolku klidně může bydlet princezna. Pod postelí se skrývá drak. A v šuplíku je celá osada indiánů. Nesnažte se dětem vysvětlit, že jejich pokoj musí být hlavně praktický a uklizený. Spíš se pokuste vidět ho jejich očima a při jeho zařizování dejte na jejich přání. Nakonec, budou v něm bydlet ony a ne vy…
Proti šílenému nepořádku po podlaze a po poličkách se dá bojovat i docela příjemnou cestou. Když dětem pořídíte na jejich drobnější hračky a kostky různě barevné plastové nebo papírové krabice, budete se divit, jak snadno se úklid stane součástí jejich hry. A co teprve, pokud budete odvážnější a dětem postavíte v pokoji indiánské tee-pee nebo jinou rafinovanou konstrukci! To si zasloužíte dětský obdiv a uznání. A co víc – dočkáte se pokojíku, kde se nebude nic válet a kde v noci nezakopnete o čtyři autíčka, pět panenek a dva medvídky. Stan můžete buď ušít a navléci na obyčejnou policovou skříňku nebo starou židličku.
Ale ani obyčejná skříň na hračky nemusí vypadat nudně. Můžete ji natřít veselými barvami, opatřit veselými nožkami nebo madly, prostě přiblížit ji více dětskému vidění.

Ilustrační foto: IKEA