O pololetí nebo na konci školního roku přinesou domů děti výkresy, které ve škole malují v hodinách výtvarné výchovy. Takových obrázků má každá rodina nakupeno doma nespočetné hromady. Ty nejhezčí dáváme babičkám k různým příležitostem, ty slabší cvakáme v nejlepším případě magnety na ledničku nebo na nástěnku v dětském pokoji. Zbylé už nikdy neuvidí světlo světa a nenápadně, aby děti nevěděly, putují čas od času do sběru. Je to škoda. Nejenže tím dětem dáváme najevo, že jejich obrázky dostatečně nedoceníme, ale často i proto, že dětský výtvarný projev má svou hodnotu a neocenitelné kouzlo.
Častokrát by stačila dobrá adjustace a z nenápadného dílka se stane platný výtvarný prvek interiéru, který má větší kouzlo a i cenu než jakákoli reprodukce už jenom proto, že je to originál. O ceně, kterou má váš počin pro děti, nemluvě!
Při výběru rámu je nutné vzít v potaz, že rámujete dětskou práci. Proto se vyhněte příliš profilovaným nebo zlaceným rámům. Dejte přednost světlému dřevu či rámům vesele barevným. Pokud doma žádné vhodné rámy nemáte, můžete použít rámy staré, které polepíte barevnými látkami, nebo obyčejné kliprámy, do kterých vložíte obrázek na barevný papír nebo látku. Při rámování dejte obrázek rozhodně pod sklo, dodá dílu vaší ratolesti profesionální lesk a úroveň.
Reklama