Možná jste právě nedávno ze dveří sundali adventní věnce a najednou vám přišlo, že jsou bez něj takové fádní až nudné. Pokud jen trochu vládnete jehlou a nití a v lepším případě dokážete sednou k šicímu stroji, nabízím vám jednu z možností, jak si udělat zajímavou a trvalou dekoraci vašich dveří.
Budete potřebovat 3 pruhy vzájemně ladících látek – cca 70 x 12 cm, vatelín na vycpání a stuhu, popř. začištěný pruh látky na stuhu.
Pruhy látek sešijeme podélně, cca 1 cm od okraje, otočíme (nejlépe pomocí vařečky), z vatelínu si ustřihneme pruh cca 20 cm široký, stočíme ho do válečku, na koncích svážeme a pomocí spínacího špendlíku protáhneme pruhem. Konce pruhů na jedné straně sešijeme k sobě a spleteme pevný copánek, který na druhém konci také sešijeme. Stočíme do kroužku, konce sešijeme k sobě a šev začistíme stuhou, na které bude věneček zároveň viset.
Moc hezky vypadají věnečky z kanafasu, ale pokud se vám do interiéru hodí červeno-zelená kombinace, pak není nic snazšího než před Vánoci věneček dozdobit vánočně a máte za rok zase vystaráno…

Týna
Reklama