Vědci německé university v Dortmundu přišli po několikaletém výzkumu na to, že muže lze rozdělit podle typu odkládání použitého šatstva na dvě, resp. tři skupiny, ale vzhledem k tomu, že třetí skupina byla menší než tři procenta z celkového počtu oslovených respondentů, byla z dalšího výzkumu vyloučena… První skupina – vrstviči – se vyznačuje tím, že veškeré šatstvo, které tito muži svlečou, vzorně přehodí přes nejbližší židli. Mají většinou zkušenost, kolik unese jedna židle, a poté, kdy se začíná nebezpečně naklánět, ihned obsazují další židli. Běžně dokáží během pracovního dne obsadit tři až čtyři židle. Je prokázáno, že je bezpředmětné těmto mužům zakupovat tzv. němé sluhy, protože je ignorují. Prostě židle je židle… :-)))
Druhá skupina – kupiči – je mnohem náročnější pro společné soužití. Tito muži totiž své svršky kupí do hromádek a hromad na nejrůznější místa. Nejoblíbenějším místem je ložnice, prostor vedle postele, dalšími horkými favority je místečko vedle sedačky v obýváku. Vyhráno máte, pokud je součástí bytu šatna, je totiž docela velká šance, že svého kupiče naučíte dělat svůj Mont Everest právě tam a vrstviči zde můžete umístit jednu až dvě židle… pak nebudete muset ve chvíli, kdy se vám nečekaná návštěva zouvá v předsíni, řešit Nerudovskou otázku „kam s tím“ :-))))
Výzkumy prokázaly, že je naprosto zbytečné se snažit výše uvedené muže naučit si skládat své použité svršky a spodky na jedno určité místo a to, co již nepoužijí, dát do koše na špinavé prádlo. Takoví muži totiž tvoří výše zmíněnou třetí skupinu, která se z většiny rekrutuje z vojáků z povolání… :-)))))
Na závěr lze jen dodat, že i mezi ženami se vyskytují vrstvičky a kupičky, ale opět v tak omezené míře, že by výzkumy nemohly být dostatečně objektivní…

Pro Ženu-in Helga Snaživá

A jak je to u vás doma? Jak řešíte odkládání použitého šatstva? Máte doma kupiče nebo vrstviče?