Každá akce je dobrá, jen když má dobrou koncovku. To platí ve sportu, ve flirtu i ve vybavování interiéru. Korunou každého interiéru jsou textilie, zahřejí, zlidští a zútulní prostor. Můžeme si s nimi hrát a jejich prostřednictví měnit vzhled místnosti, náladu, kterou vyvolává v lidech, kteří zde žijí. I přes velký rozmach žaluzií v posledních letech je velmi důležitým prvkem v místnosti záclona a závěs.
Ať už používáte textilní závěsy jako oponu, která navečer oddělí vaše soukromí od zvědavých očí zvenku, nebo je máte doma jen na ozdobu a zútulnění, vždycky musí na něčem viset. Je samozřejmě možné brát garnýže jako nutnou a praktickou část interiéru a nijak zvlášť se jimi nezaobírat. Ale pokud vám přece jen něco říká slůvko fantazie, určitě si i vy dovedete představit, jak moc může taková záclonová koncovka změnit váš domov.
V mladistvém a modernějším interiéru se určitě výborně uplatní koncovky spirálovitě zatočené nebo všelijak prohnuté, obvykle z šedého nebo černého kovu. Ty pak skvěle skloubíte třeba s konferenčním stolkem s kovovými nožkami nebo se stojací lampou v podobném designu.
Velmi dobře se na garnýži vyjímají barevné koule různých velikostí, které můžete krásně sladit s barevnými kompozicemi pokoje, s barvou zdi, křesel, polštářků nebo koberců.
Když budete trochu odvážnější a rozhodnete se ze svého pokoje udělat budoár se starožitnými prvky, určitě se poohlédněte po koncovkách na záclony v halapartnovém tvaru. Ty jsou sice samy o sobě nepříliš nápadné, ale v kombinaci se sofa po babičce, empírovou knihovnou nebo starožitným sekretářem udělají své.
Reklama