Každý z nás chce mít domov krásný a útulný. A k útulnému domovu rozhodně patří pokojové květiny. V obchodě vždycky vypadají nádherně, ale když je, potvůrky, doneseme domů, často si postaví hlavu a začnou brzy vadnout. Jelikož jsem taky taková „zahradnice z leknutí“, nasbírala jsem u zkušenějších několik zajímavých pěstitelských rad, o které se s vámi ráda podělím:

Zalévání
Na zalévání pokojových květin můžete sice použít vodu z kohoutku, ale měla by nejdříve nejméně jeden den odstát. Nebo ji můžete převařit, aby se z ni vyvařil chlór. Pak ji samozřejmě musíte nechat vystydnout, ale zase ne moc. Kytky v bytě by se neměly zalévat příliš studenou vodou, nejlepší je pokojová teplota. Moc studená voda by kytičkám zpomalovala růst a mohla by také způsobit zahnívání kořenů. Květiny v bytě by se neměly zalévat příliš často, stačí tak učinit až ve chvíli, kdy je povrch zeminy suchý. Příliš časté zalévání brání rostlině v dýchání. Pokud přece jen květinu přelijete, je třeba nakypřit půdu, aby do ní mohl vzduch. Teď v zimě se květiny mají zalévat přes den, na jaře a na podzim po ránu.
Přesazování
Když se rostlince daří, začne jí být za čas květináč těsný a je třeba ji přesadit. Květiny se většinou přesazují před začátkem jara, ale když je potřeba, můžete tak učinit kdykoli během roku. Nový květináč by neměl být o moc větší než ten stávající, protože půda bez kořenů by mohla zkysnout. Zkyslá půda páchne a je vždy třeba ji vyměnit. Při přesazování byste se měli chovat k rostlině jemně a opatrně, také není radno se s prací loudat, neboť by na vzduchu mohly zaschnout kořínky.
Reklama