Nikdy jsem nevěřila, že srážka s méně inteligentním člověkem může být tak náročná. Ohlídnu-li se zpátky, srazila jsem se už se spoustou z nich, ale přesto na ně nikdy nejsem připravena ba ani neumím klidně argumentovat na jejich „chytré“ odpovědi.
Bydlím se svým snoubencem v novém bytě, za který jsme si předplatili nájemné zhruba půl milionu korun na několik let dopředu. Jedná se o městský byt, který byl stavěn s tučnou státní dotací. I přes to dopadla stavba všelijak a postupem času se objevovaly závady.
První z nich je, že do našeho bytu z horních teras při deštivém nebo sněživém počasí zatéká. Na zdi se nám vytvořila plísňová skvrna v barvě italské fresky o velikosti automobilového kola. Po dvou měsících volání k nám dorazil stavbyvedoucí, který mi vyrazil dech se slovy: „Pani, buďme lidi, vždyť to není tak strašný, s tím se dá žít.“ I přes všechno snažení, písemné i osobní stížnosti přímo na městském úřadě, nám nezbývalo, než s tímto flekem opravdu žít a čekat, než přejde zima a vysvitne sluníčko na čas oprav.
Jednoho dne však došlo k „velice úspěšné akci“, kdy se stavitelé a město rozhodli učinit pokus s navrtáním drenů zvenku zdiva našeho domu. Bohužel o této akci nikoho předem neupozornili a čerstvý oranžový popílek z cihel se krásně sypal na náš balkón, kde jsem měla pověšeny čerstvě vyprané cíchy. Pak se spustil déšť takže si jistě dokážete představit tu krásnou nadílku, která na mne čekala doma po příchodu z práce. Ani zde jsme nebyli úspěšní s uplatněním jakékoliv náhrady. Se slovy : „Nevěděl jsem, že je pro vás takový problém si to uklidit.“ skončila jakákoliv další debata.
Teď do třetice řešíme plovoucí podlahu, která se nám začala díky zatékání sražené vody z oken z důvodu špatného těsnění prohýbat a formovat do nepřirozeného tvaru. Opět se nám dostalo velice chytré odpovědi: „Špatné užívání bytu“. Poradili perfektní věc: „Větrat a mít zapnuté topení na maximum.“ Tak nám nezbývá nic, než větrat v zimě - 10 0C a topit pánu bohu do oken. Účet za topení nám samozřejmě nikdo neproplatí, nemluvě o zdravotním stavu, který by nás v těchto mrazech sklátil. Je pravda, že naše láska hřeje, ale …..br> Buďte si jisti, že jsme udělali naprosté maximum pro uplatnění našich nároků, ale netečnost městských úředníků a lidí zodpovědných za stav těchto bytů (my nejsme v celém objektu jediní) je přímo na zvracení a do této doby jsme neuspěli jinak, než že nám byla poskytnuta sleva z nájmu „celých 75,- Kč/měsíčně“.
Máte někdo radu jak na úřad nebo jak se vyvarovat srážky s blbcem?

Liliana
Reklama