Krátce před Vánoci jsme odstartovali silvestrovské soutěžní auditorium. Vyzvali jsme vás, abyste psali své oblíbené a osvědčené recepty na míchané alkoholické nápoje. Za prvé tak můžete vyhrát pěkný a praktický lis na citrusy a kuchařku, za druhé tak pomůžete ostatním čtenářkám a čtenářům zpestřit slavnostní silvestrovskou tabuli.
Soutěž stále ještě pokračuje – uzavřeme ji až zcela na sklonku roku. Teď vám ale jako aperitiv nabízíme několik zajímavých receptů, které se v auditoriu už sešly:

Františkovo tajemství (Radu): Připravíme si míchací sklenici - pro znalkyně nebo znalce i šejkr - dovnitř nalijeme velkého panáka vodky, velkého panáka bezinkové šťávy z květů, zakápneme citrónovou šťávou a zamícháme nebo "zašejkrujeme". Nalijeme do sklenic a zředíme sodou.

Opilá cola (Klara):
Do půl litru nalijeme 1 dcl sody, 2 dcl koly, 1 dcl vodky a led. Ze začátku je to prý jako nealko, pak trochu alko a pak brutálně alko, takže si hned musíte dát další nealko... a tak to jde furt dokolečka dokola :-)

Nápoj k internetu dle Lenkalary :-)
Večer, když jdu na Ženu-in, beru si s sebou k PC grepovej džus s Cinzanem.

Další grepová verze (Rena4): Inspiroval mě ten grepovej džus. Předloňského Silvestra jsem pila celý večer SEKT s GREPOVÝM DŽUSEM. Nejen, že to dobře chutná - ono po tom druhý den i dobře je. A to je na Nový rok důležité.

Polární medovina (dazou):
Uděláme si obyčejný grog bez citrónu, osladíme a navrch dáme kopec šlehačky. Připouštím, že tato kombinace ve většině lidí vyvolává různé reakce, ale kdo si troufne a ochutná, ten si uz grog jinak nedá. Šlehajda jinak ostrý grog zjemní, takže ho vypijí i zavilý nepřátelé rumíčku.

Krakonošovy kapky (Agata001):
To se smíchá v poměru jedna ku jedné rum, griotka a horká voda, osladí se to trošku a přidá se kolečko citronu.

A vy, kdo nemáte rádi moc velké míchání, dejte si klidně vodku s džusem nebo kolu s vínem, jako to dělá Meryl. Nebo pijte červené víno jako Léthé. :-) Čin, čin!

Pokud chcete do auditoria přidat nějaký svůj recept nebo hlasovat pro některý ze zmíněných nápojů, můžete kliknout SEM!