S podzimními večery přijde k chuti posezení s přáteli u kafíčka, určitě jste již slyšeli o věštění z kávové sedliny, ale víte, že i káva, kterou si nejčastěji dopřáváte, může prozradit leccos o vašem charakteru?

Tak třeba klasické presso černé jako noc a bez cukru pijí lidé, kteří mají silný charakter nebo se o to v každém případě snaží. Nebojí se zodpovědnosti a překážek. Řídí se heslem: Jen ten, kdo nic nedělá, nic nezkazí.
Sladké presso pije člověk, který se nerad o čemkoliv rozhoduje, znervózňuje ho zodpovědnost; potřebuje ve svém okolí bezpodmínečně podporu, aby prosadil vlastní zájmy, často se cítí nepochopen a trpí sebelítostí.
Cappuccino má rád člověk nadaný velkým citem a duševním klidem, který se nejlépe cítí doma, v uzavřeném rodinném kruhu. Má vřelé srdce a působí nekomplikovaně, i když to není tak úplně pravda. Jeho největší devizou je čestnost.
Tureckou kávu s cukrem pije nejkomplikovanější člen rodiny. Lehce se rozčílí a urazí. Podléhá častým změnám nálad, ale jeho sentimentálním přecitlivělost působí dojemně a smířlivě.
Rozpustná káva s mlékem i bez značí estéta. U kávy, stejně jako v životě, dává přednost nejkratší cestě. Bez zbytečných slov se vždy vrhne přímo na věc. Vystupuje rád jako úspěšný člověk. Jeho moto zní: Chci všechno!
Kávu bez kofeinu má rád člověk vyrovnané povahy. Zajímá se o všechno, o všem alespoň trochu ví, je výborný společník a dobře se s ním povídá. Jeho ctižádostivost není nijak vysoká, říká si: K čemu vlastně kariéra, vždyť život je i tak krásný a daří se mi přeci dobře! Jen pozor! Často pijí kávu bez kofeinu i ženy, na které tato charakteristika vůbec nesedí. U nich je dobré se přesvědčit, zda nejsou těhotné, či kojící matky :-))

Tak co, poznali jste se??? Pokud ne, nevěšte hlavu, vždyť člověk není jen kávou živ :-))))
Ze zahraničních zdrojů přeložila Týna