Každá domácnost se jednoho dne ocitne v situaci, kdy je potřeba koupit automatickou pračku. A tady vyvstává otázka, jak a podle čeho vybírat. Kdysi někdo moudře řekl, že není tak bohatý, aby si mohl kupovat levné věci. Jinými slovy to znamená, že se vyplatí investovat do kvality a osvědčené značky. A takovou značkou je právě AEG.
Pračky AEG jsou na našem trhu zastoupeny jak modely zepředu plněnými, tak úzkými pračkami plněnými shora, které jsou určeny do menších místností a pro menší domácnosti. Všechny pračky AEG ale snesou velmi přísná měřítka, protože jak jejich energetická náročnost, tak technická a programová vybavenost patří k tomu nejlepšímu, co se dneska dá koupit. Například „áčková“ pračka ÖKO Lavamat 88830 od AEG je tak úsporná, že pro vyprání 5,5 kg bavlněného prádla na 60°C spotřebuje pouze 0,89 kWh el. energie a 39 litrů vody. Když k tomu přidáte programy jako „snadné žehlení“ (proti pomačkání prádla), „ruční praní“ (na vlnu a choulostivé tkaniny), „ruční praní hedvábí“, speciální program na skvrny, senzorem řízená automatika fuzzy logic, která optimalizuje prací procesy a šetří tak vodu i prací prostředky, možnost volby otáček odstřeďování od 400 do 1800, funkci zpožděného startu až o 19 hodin, servisní program, funkce aqua alarm a aqua control, pak není co dodat. Pračka je navíc vybavena velkým plnicím otvorem a její vana je vyrobena z materiálu carboranu, který zlepšuje vlastnosti a odolnost spotřebiče.
Ale i další automatické pračky AEG se mohou pochlubit velkým množstvím ze zmíněných vlastností, obecně jsou jejich velkými přednostmi ekonomická úspora energie a vody, vynikající prací účinnost, bohaté programové vybavení, šetrné zacházení i s nejjemnějším prádlem, nízká hlučnost, dlouhá životnost, ergonomické ovládání a elegantní design.