Milé ženy-in,
 
ráda bych vám popsala vlastní zážitek s vysvětlováním sexuální problematiky našim nevinným dětem.
 
Donedávna jsem vedla skautský oddíl, teď již jen pomáhám nové vedoucí. Na podzim náš dívčí oddíl jel na víkendovou výpravu a já byla pověřena programem, při kterém bych si s našimi nejmladšími "světluškami" (tj. malými skautkami, ty naše byly od 6 do 10 let) popovídala o tom, jak přichází miminko na svět a co tomu předchází. Měla jsem z toho samozřejmě vítr, tak jsem se vyzbrojila krásnou obrázkovou knížkou a vyrazila plná obav na výpravu.
 
S holkama jsme si udělaly v jedné místnosti hezké prostředí, usadily se na zem... a já už koukala do šesti dychtivých obličejíků, co že jim to povím zajímavého. Hlavní problém byl, že zatímco ty nejmladší toho moc nevěděly (jedna si představovala, že se miminko operuje podobně jako slepé střevo), ta nejstarší desetiletá mi pořád skákala do řeči s převratnými poznatky. Nejhorší byly ty, které začínaly: "A naše babička mi říkala..." Nevím, jakou babičku ta světluška má, ale docela se mi protáčely panenky. Zatímco jem se snažila vyjeveným prvňačkám vysvětlit rozdíly mezi mužem a ženou a způsob, jak se semínko od tatínka dostane mamince do bříška (samozřejmě přiměřeně jejich věku), ostřílená teoretička do toho zasahovala příběhem, jak její babička prvně na paloučku dováděla s vojákem. Nejpernější chvíle nastala poté, co jsem vysvětlila holkám, co mají v bříšku a mezi nohama a na co to je. Jediné, co jsem přeskočila, byla panenská blána, abych je zatím moc neděsila (i tak bylo novinek až dost). Na to naše desetiletá dračice hned zareagovala: "Aha! Takže jak babička říkala, že poprvé jí tam něco prasklo, tak to byla ta děloha, viď???" Měla jsem dost, každopádně jsem ještě musela holky uklidňovat, že žádná děloha jim nepraskne, že jen taková malinká blanka...
 
Nakonec jsem měla celkem pocit, že jsem vše zvládla a všechny dotazy vysvětlila, řeknu vám ale, že jsem se cítila, jako kdybych tu hodinu nosila pytle s cementem. Už se těším, až budu stejné téma vysvětlovat jednou vlastním dětem :-)
 
Děkujeme channah!
 
Chcete zveřejnit váš velikonoční příběh? Pište na adresu redakce@zena-in.cz!
Reklama