Jak jste určitě už zaznamenali, od pondělí probíhá na našem magazínu velká soutěž o myčku nádobí AEG. Výrobky této firmy patří už dlouhá léta k tomu nejlepšímu, co na našem trhu můžete dostat. Jaké tedy vlastně jsou myčky nádobí AEG?
Jednou z jejich největších předností je energetická úspornost, kterou se mohou pochlubit nejen modely nejvyšší třídy. Velmi důležitou vlastností, která velmi často rozhoduje při výběru nového spotřebiče, je nízká hlučnost. Nejlepší model (myčka ÖKO Favorit 80800) dosahuje hlučnosti maximálně 42 dB, což není hlasitější než lidský šepot. Nejlepší modely myček AEG jsou vybaveny funkcí velmi účinného impulsního mytí, které rozpustí nečistoty střídáním většího a menšího tlaku vody. Praktická je rovněž 19hodinová předvolba startu a ukazatel zbývajícího času. Vnitřní prostor je šikovně rozdělen, nechybí přihrádka na dlouhé nože a příbory, výškově nastavitelný šikmý vrchní koš pro lepší uspořádání vyšších sklenic či mís a sklopný stojan na talíře ve spodním koši umožní narovnat do spodního koše také velké hrnce a pánve. Všechny myčky AEG mají elegantní zaoblený design a ergonomický přehledný ovládací panel.
Z myček AEG o šířce 60 cm, které jsou určeny pro mytí 12 sad nádobí, připomeňme především typ ÖKO Favorit 80800, který dosahuje parametrů A A A (spotřeba energie, účinnost mytí a účinnost sušení). Stejně jako další modely této řady je myčka vybavena funkcí FUZZY LOGIC, která automaticky reguluje množství použité vody podle stupně zaplnění a snižuje tak provozní náklady až o 20%. Myčka Öko Favorit 80800 je vybavena osmi různými programy, například programem pro jemné mytí (40°C), úsporným programem (50°C), 65°C a 70°C.
AEG má ve své nabídce také myčky o šířce 45 cm, které pojmou až 9 sad nádobí. Také tyto myčky mají srovnatelné parametry - velmi nízkou spotřebu vody (13 – 14 l) a nízkou hlučnost (47 dB), nechybí funkce impulsního mytí, 6 programů, předvolba startu, ukazatel zbytkového času, program pro menší naplnění a funkce AQUA CONTROL.
Reklama