Je to smutná pravda, že stále více a více lidí je dnes postiženo některou formou alergie. Velmi často jsou alergické už malé děti, kterým zdravotní potíže působí paradoxně prostředí, kde by se měly cítit nejlépe. Domov. Na vině jsou miniaturní částečky od prachu, přes roztoče, pyly, zbytky zvířecí kůže a srsti, plísně apod. Kdo má doma alergika tak ví, že se prakticky nedá zařídit, aby prostředí kolem dítěte bylo ideální a zbavené všech alergenů. Přesto stojí za to zopakovat si hlavní zásady, jak zařídit byt, kde žije alergik.

Ložnice: Pokrývky a polštáře, které obsahují vlnu a peří, je vhodné vyměnit za jiné ze syntetických materiálů (duté vlákno). Ložní prádlo je třeba často prát.
Úklid: Několikrát týdně kvalitním vysavačem vysajte celý byt včetně matrací a polštářů, otírejte prach z povrchů vlhkým hadrem (nikoli prachovkou, která jej jen rozvíří).
Prevence: Odstraňte všechny „lapače prachu“ – těžké závěsy, záclony, čalouněný nábytek, koberce (u nás jsou dětské pokoje vybaveny koberci z 90 %, zatímco například v Kanadě pouze z 6 %!)
Hračky: Z dětského pokoje odstraňte plyšové a vlněné hračky, nebo je alespoň zbavujte roztočů zmrazením na –20º C.
Zvířata: Chlupatá domácí zvířata do bytů alergiků nepatří, proto dětem rozmluvte pořízení kočičky, křečka nebo morčete.
Květiny: Klinické výzkumy dokázaly, že květiny mohou být zdrojem alergie samy o sobě, nebo prostřednictvím plísně v zemině.
Společnost: Pořiďte svému dítěti sourozence – podle nejnovějších výzkumů napomáhá větší počet členů domácnosti budování lepšího imunitního systému jedince.

Náš tip: Používejte čističky vzduchu s dobrým výkonem (například čistička Electrolux Z7020) – vzduchový výkon má být 1 až 1,5 krát vyšší než objem místnosti a protiprašná účinnost více než 80 %. Tuto čističku můžete umístit do kterékoliv místnosti v bytě, dokonce i do ložnice nebo dětského pokoje, protože při nejnižším nastavení je tišší než lidský šepot a přitom spotřebuje méně energie než 20 watová žárovka. Čistička vzduchu Electrolux dokáže dokonale vyčistit vzduch v místnosti až o ploše 66 m2 a odstranit z něj pyl, prach, alergeny z domácích zvířat a jiné částice, neboť produkuje až 330 kubických metrů čistého vzduchu za hodinu.