Těstoviny se v českých kuchyních stále více zabydlují. Konzumujeme je s omáčkami i zeleninou a ani nás nenapadne, že jsou nejen chutné, ale i krásně vypadají. Abyste si vytvořili originální těstovinové dekorace, nemusíte si kupovat drahé plakáty ani italské dárkové předměty, stačí trocha fantazie a šikovné ruce.
Prvním tipem je originální těstovinový tác. Jeho výroba je trochu náročnější, ale následně určitě budete podezírány svými přítelkyněmi, že jste si ho koupily v italském krámku za hříšné peníze.
Co potřebujete: Starý vyšší rám na obrazy, dřevěné laťky, sklo potřebného rozměru a pevnou desku jako podložku, papír, nejlépe ruční, jako podklad pod těstoviny, těstoviny, dřevěná ucha, barvu na dřevo, lepidlo, bezbarvý lak.
Jak postupovat: Nabarvěte a nalakujte rám. Zespodu na rám přitlučte pevně hřebíčky desku, která bude podložkou pro váš tác. Na ni přilepte z horní pohledové strany papír. Z plochých latiček, které si předem nabarvíte a nalakujete vytvořte mřížku a vlepte ji do rámu. Do mřížky umístěte těstoviny a přilepte je. (Je možné rovněž nasypat více těstovin a nechat je volně přesýpat.) Nakonec celý „obraz“ zasklete silným sklem a připevněte nabarvená a nalakovaná ucha. A můžete servírovat…
Látkový obraz působí teple a zútulní vaši kuchyňku nebo jídelnu.
Co potřebujete: Starý rám, sklo potřebného rozměru, podložku do rámu, obrázky těstovin, látku, lepidlo
Jak postupovat: Podložku polepíte látkou, na ni umístíte obrázky těstovin i s jejich názvy. Rám potáhnete látkou a obrázek zasklíte.
Obrázek v barevném rámu je jednoduše vyrobitelnou originální dekorací do kuchyně.
Co potřebujete: Starý rám, sklo a podložku, barvy na dřevo, bezbarvý lak, obrázky těstovin Jak postupovat: Rám omalujte barvami na dřevo tak, aby se hodil k interiéru vaší kuchyně, nalakujte ho a vložte do něj obrázky těstovin. Bude působit originálně, když jejich názvy napíšete vlastní rukou tuší.
Přeju všem hodně inspirace, chuti do práce a další „italské nápady“:).
Reklama