O nás Češích se povídá, že hodně čteme. Nevím, jak moc je to pravda dneska, ale dobře si pamatuju z dob dávno minulých fronty na nové knihy, které se před knihkupectvími tvořily každý čtvrtek. Zkrátka, co Čech, to knihomol. Ale taky máte problém, co udělat s knihami, které mají tendenci se tak nějak množit dělením a zabírat stále více a více vašeho životního prostoru?
Ideální je, když můžete knihy skladovat v pořádné bytelné knihovně se skleněnými dveřmi, která je nejen krásná a efektní, ale taky zaručuje, že se vaše knihy nestanou zásobárnou prachu. Někdy službu knihovny vykoná i starý příborník po babičce nebo z bazaru, který má ještě tu výhodu, že do jeho spodních dvířek nebo zásuvek uklidíte časopisy, lejstra a další věci, které jinak jen zbytečně hyzdí vzhled pokoje.
Dost často se ale musíme spokojit jen s policovým nábytkem, který je vzdušný a moderní, ale jeho nevýhodou je určitá otevřenost. Práší se do nich, umožňují dětem i kočce snadnější přístup ke knihám, jež pak bývá těžké opět uvést do původního stavu… Docela jednoduchou a vtipnou „berličkou“ jsou i police namontované přímo na zeď, které klidně mohou sahat až do stropu. Pak ale bude nezbytností zakoupit knihovnické schůdky, abyste si balancováním na židli a šmátráním po horních svazcích neublížili.
Poslední tip je tipem vpravdě kutilským. Knihy mají tu výhodu, že se vejdou všude. Máte-li doma všelijaké nevyužité koutky, výklenky či místa pod schody nebo pod okny, šup tam s miniknihovničkou vlastní výroby a na míru. Uvidíte, že pokojík jakoby ožije a prokoukne a vy nebudete muset stále řešit ten protivný problém Kam s nimi….