Historie společnosti Henkel se začala psát roku 1876, kdy byla založena mladým obchodníkem Fritzem Henkelem. Od samého počátku způsobovaly její výrobky revoluci v péči o čistotu a hygienu v domácnosti. V roce 1907 uvedl Henkel na trh první automatický prací prostředek značky Persil, který je dodnes oblíbeným pracím práškem. Za ním následoval v roce 1920 čistící prostředek ATA (první svého druhu) anebo třeba v roce 1951 prostředek na mytí nádobí PRIL bez obsahu alkálií. Henkel postupně rozšiřoval sortiment svých produktů o další čistící prostředky, chemikálie, lepidla, kosmetiku a produkty péče o tělo.
Letos slaví tato nadnárodní firma 125 let své existence a rozhodla se je oslavit tím nejlrásnějším způsbem – pomocí druhým, především dětem. kromě toho, že na celém světě společnost podpoří 125 charitativních projektů pro děti v 52 zemích světa. Společnost vyčlenila na tyto projekty 1,25 mil. euro (cca 46 mil. Kč) ve formě finanční podpory, produktů a bezplatné dobrovolné práce svých zaměstnanců.
V rámci této kampaně pak firma Henkel ČR, která navíc slaví 10 let působení v České republice, daruje své produkty v hodnotě 375.000 korun českým kojeneckým ústavům a dětským domovům. Pomoc společnosti Henkel v České republice bude soustředěna na tři projekty za spolupráce s Nadací Terezy Maxové. V první etapě obdržely kojenecké ústavy finanční pomoc a produkty firmy ve výši 125 000 Kč a ve druhé, v září tohoto roku, je tatáž suma poskytnuta dětským domovům. V současné době probíhají závěrečná upřesňující jednání o možnosti třetího sponzorského daru nadaci v hodnotě 125 000 Kč koncem roku.
Nadace Terezy Maxové poskytuje pomoc a podporu opuštěným dětem žijícím v kojeneckých ústavech, dětských domovech a jiných dětských zařízeních v celé zemi. Prostřednictvím adresné pomoci podporuje Nadace výchovně-vzdělávací aktivity dětí z dětských domovů, prosazuje kompenzaci jejich ústavní péče organizováním kulturních, společenských, sportovních akcí, ozdravných pobytů a rekreací. Mezi nejznámější projekty patří internetový projekt Dejme šanci dětem, Nejmilejší koncert a Strom plněných přání, pořádaný ve spolupráci s Vinohradským Pavilonem. „Úspěšní lidé by měli pomáhat těm, kteří to potřebují a myslím, že děti, které nemohou prožívat okamžiky štěstí se svými rodiči, jejich pomoc potřebují nejvíce,“ říká patronka Nadace, světová topmodelka Tereza Maxová.
Reklama