Volba „kam umístit v pokoji postel“ závisí na velikosti prostoru, na zastavění samotného pokoje jiným nábytkem a také na tom, kolik lidí v pokoji spí. Pokud v jednom dětském pokojíku pobývají dvě nebo tři děti a pokoj stačí jen tak tak, je volba postelí už značně obtížná, většinou se to řeší tak, kam se která vejde.
V dnešní době je ale mnoho možností a nápadů chytrých architektů, kteří dokáží i z malého prostoru vykouzlit nemožné. Jen je třeba dát si na některé věci pozor!
Pokud například chcete umístit do dětského pokoje palandu, měli byste brát v potaz, že tento nápad není vhodný pro bydlení v paneláku, kde jsou nízké stropy a místnosti bývají zejména v zimě přetopené. Ten, kdo spí nahoře, je nucený dýchat ve spánku vydýchaný teplý vzduch, který se drží u stropu. Takový spánek je vyčerpávající a ne příliš zdravý.
Také spaní na zemi není zrovna nejlepší. Na rozdíl od palandy je při zemi vzduch chladný a silně proudí. V proudu vzduchu je mnoho prachových částic, což je zejména pro alergiky a lidi náchylné k různým nachlazením a virózám velice nevhodné prostředí. Vzduch těsně nad podlahou je až o 5 stupňů Celsia nižší než o trochu výš.
Dobrým nápadem pro řešení nedostatku prostoru jsou výsuvné či sklopné postele nebo vysunovací pódia. Pokud chcete takové pódium ve svém bytě udělat, je dobré se domluvit s odborníkem – bytovým architektem nebo šikovným truhlářem, který vám vyrobí takové pódium přesně na míru. Pódium vypadá velice vkusně a těší se velké oblibě zejména pro svou netradiční podobu. Také s úklidem není taková práce, je snadné lůžko jednoduše zasunout.
V moderním bytě se vždycky najde několik netradičních nápadů, které dělají spaní zajímavější, než je klasická ložnice. Najdou se i lidé, kteří například dávají přednost spaní v houpací síti :-).

Některé netradiční postele a módní doplňky do ložnice nabízí i JMP - Studio zdravého spaní. Pokud budete mít chuť a něco si zde zakoupíte, čeká na vás, jako na čtenářky Ženy-in zajímavá slevová akce! Vše se dozvíte tady: www.zena-in.cz/jmp/.
Reklama