Co je od pradávna spojované se sexem? No přece postel. Pokud vám někdo řekne, že chce s vámi jít do postele, je to naprosto jasné, že si tam s vámi nechce prohlížet Čtyřlístek, ale úplně něco jiného – všechna zákoutí vašeho těla. To ještě otázka, jestli nechcete vidět sbírku motýlů, může být některými nedovtipnými jedinci nepochopená, ale když někomu smyslně zašeptáte do ucha „Nepůjdeme do postele???“, jeho hladina adrenalinu v tu chvíli předvede bungee jumping.
Výzkumy ukazují, že sexuální stimulace uvolňuje endorfiny, což jsou hormony, které vás harmonizují a uklidňují. Milování z lásky má spoustu významných vlivů na organismus – přes odbourávání stresu, uvolnění, pocity štěstí a naplnění až po kvalitu pleti a prodloužení délky života. Milování před tím, než jdete spát, může skutečně navodit sladký a spokojený spánek, ale funguje to pouze tehdy, přináší-li vám sex potěšení. Nepoužívejte ale sex k tomu, abyste usnuli! Pokud to děláte s tímto záměrem, výsledek rozhodně není zaručený, naopak, nervozita působí opačně.
Podle psychoterapeutů je ložnice místem, které by mělo sloužit jen ke spaní a k milování. Pokud se někdo léčí na poruchy spánku a má ložnici spojenou s jídlem, koukáním se na televizi, s telefonováním nebo s hádkami s partnerem, tak je namístě tyto zvyky zrušit a přesunout je jinam, do jiné části bytu či domu. Jinak si říkáte o problémový spánek. Ložnice má být místo, kde je klid, pohoda, málo květin a zrcadel. A rozestlaná postel a měkkými přikrývkami má vyloženě zvát k sexuálním hrátkám a k odpočinku, které si organismus za celý den zaslouží. Ložnice spolu s kuchyní jsou dvě nejdůležitější místnosti v domácnosti a měli bychom je zařizovat se vkusem a s citem.
Také výběr postele ovlivňuje váš sexuální apetit. Pokud patříte k romantickým duším, které se rády rozněžní, pořiďte si rozložitou, masivní postel a nebojte se i postele s nebesy. V poslední době, kdy se módní trendy v bydlení vrací k praktikám našich babiček, není nesnadné takovou postel sehnat. A čekat na svého partnera, zpola skytá za jemnou záclonou, to má v sobě neodmyslitelný díl romantiky a něhy.
Střídmé a jednoduché postele ocení spíš sportovní a praktické povahy, kde sex má své jisté místo v životě a kde berete automaticky na vědomí, že se nejčastěji milujete v posteli.
Náročnější typy ocení rafinované postele s rozličně členěnými čely, kterých se při sexu můžete přidržovat nebo klidně se i s partnerem přivazovat. To je pak ten správný „odvaz“. Některé postele mohou také nabízet díky členěným čelům různé zásuvky a minipoličky, kam si můžete položit potřebnou hravou pomůcku. Také zde mohou mít své stálé místo kondomy.
Sebejisté povahy a manažeři si možná spíš vyberou jednoduchou, velice moderní postel, která je většinou vyrobená v kombinaci dřevo – kov. Chlad kovu je udržuje v přesné realitě života a připomíná jim, že v posteli není místo na jiný než nespoutaný, skvělý sex a na spánek, který je nutný k rannímu zapnutí mozku.
A vodní postel? Ta určitě vybičuje k té nejdivočejší fantazii!

Jakou ložnici máte vy? Po jaké toužíte? Jste spíš romantický nebo praktický typ? Napište nám.

Pokud zrovna uvažujete o nové posteli nebo ložnici vašich snů, máme pro vás dobrý tip na všechny možné i nemožné postele, které by se vím mohly líbit. JMP – Studio zdravého spaní, s.r.o. najdete na internetové adrese www.jmp.cz, kde najdete i kontaktní adresy jednotlivých prodejen. V JMP je nabídka postelí romantických, stylových i moderních opravdu široká, zkuste se podívat třeba na tyto ložnice: Brandenburg,Windsor nebo Anita. Čtenářky a čtenáři ženy-in navíc mohou až do 20. října 2001 využít kupón na slevu, po jehož předložení získají slevu ve výši 3 % na veškeré zboží z JMP - Studia zdravého spaní® . Kupon najdete: ZDE.
Reklama